субота, 23 жовтня 2021 р.

Сенсація в науково-популярній літературі

Найважливіше завдання тіла — всюди носити мозок.
Томас Едісон

Дік Свааб — лікар та вчений зі світовим ім’ям, який у 1978-2005 роках був керівником Нідерландського інституту головного мозку при Нідерландській королівській академії наук, почесний професор нейробіології в Університеті Амстердама, лицар Ордену Нідерландського лева, автор понад 540 наукових статей і співавтор близько 200 книжок. Його праця «Ми — це наш мозок» стала науковим бестселером. Нова книжка Свааба продовжує попередні дослідження, заглиблюючись у найпотаємніші куточки нашого мозку.

Свааб, Дік. Наш творчий мозок / Д. Свааб ; пер. з нім. С. Зубченко. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. - 463,[1] с.

Кожен має мозок. Проте не будь-який мозок — творчий. Чим є творчі здібності з погляду нейрофізіології? Звідки виникає креативність? Як оточення впливає на мозок та вибір професії? Мистецтво — це ліки для мозку чи хвороба? Яку роль у таланті художників відіграють їхні мозкові захворювання? І який стосунок до цього мають філософія та карне право? Дік Свааб говорить про взаємодію мозку із середовищем, оскільки саме це, на його думку, робить нас людьми. І не просто людьми, а унікальними особистостями. Ця книжка — немов рентгенівське світло. Готові побачити знімок власної свідомості?..


Лариса Медведєва,
головний бібліотекар відділу документів
з питань медицини та охорони здоров'я   Немає коментарів:

Дописати коментар