«Людина може вижити лише завдяки своєму розуму.
Вона приходить у світ неозброєною.
Її єдиною зброєю є мозок...»
Саме про такі три книги я хочу розповісти...
Ден Браун «Джерело»
Це вже п’ята книга автора, яку я прочитала. Для мене – це один з найкращих письменників сучасності. Автор настільки детально вивчає матеріал для своїх книг, що коли їх читаєш, то відчуваєш себе справжнім знавцем у галузі мистецтва, релігії, філософії та науки. А ще я люблю Дена Брауна за вміння цікаво описувати відомі туристичні місця - о так, це його родзинка. Всі географічні назви, вулиці, будинки, музеї, картини, предмети мистецтва і літератури – все є реальним. Його романи як своєрідні путівники, їх можна читати з відкритим гуглом, щоб паралельно споглядати мистецькі об’єкти. Цікаво, що в Італії і Франції вже навіть водять туристів по маршрутах професора Ленгдона.
Звідки ми прийшли? Куди прямуємо? Що нас чекає в майбутньому? Чи зможуть роботи замінити людей і чи безпечно це? Відповіді на ці питання ми знайдемо в науково-фантастичному містико-детективному трилері «Джерело».
Століттями релігії світу намагалися пояснити походження людини. І ось Кірш — колишній учень Роберта Ленгдона, відомий мільярдер та винахідник здійснює приголомшливе відкриття, яке здатне не просто похитнути, а й спростувати постулати всіх релігій, але не встигає викласти свою неймовірну теорію — його вбивають. Матеріали лекції Кірша захищені 47-значним паролем… Тепер від професора Ленгдона та директорки музею Амбри Відаль залежить, чи дізнається світ таємницю свого походження.
Поєднання науки, релігії та мистецтва. Просто браво! В книзі «Джерело» представлене модерне мистецтво, сучасні технології, що здатні змінювати світ. Цього разу ми з головним героєм подорожуємо Іспанією: музей Гуггенгайма в Більбао, Королівський палац у Мадриді, Каса Міла, Саграда Фамілія, Ескоріал, фортеця Монжуїк – без них не було б тієї чарівної атмосфери, яка пронизує кожну сторіночку.
Цитати з роману:
• «Успіх - це здатність долати невдачі одну за одною, не втрачаючи оптимізму»
• «Хто не пам'ятає свого минулого, приречений пережити його знову»
• «Любов - необмежений ресурс. Нам не виділяють певний запас любові, якого може не вистачити на всіх. Наші серця самі виробляють любов, коли вона нам потрібна».
• «Іноді, щоб побачити приховану істину, потрібно просто змінити кут зору»
Лоран Гунель «Бог завжди подорожує інкогніто»
Ця книга захоплює з перших рядків: насичена, пізнавальна, захоплива, не відпускає до останньої сторінки. Мотивує до звільнення від всього, що обтяжує, як в стосунках, так і власних накручених комплексів. Надихає на досягнення цілей і здійснення мрій. Автор (справжній психолог) уміло поєднав психологію з художньою літературою.
Алан, головний герой, хотів покінчити життя самогубством. Але завадив йому, такий собі Ів Дюбрей, на перший погляд випадково опинившись "в потрібний час в потрібному місці". Незнайомець пропонує допомогти змінити життя хлопцеві, але для цього потрібно виконувати всі його вказівки…
Слідкувати за розвитком подій в романі дуже цікаво, тому що відгадати, що ж буде далі з головним героєм майже неможливо, інтрига тримається до останньої сторінки книги.
Також автор красномовно описує Францію: кожне місце, вулицю, крамницю. Навіть, якщо ви жодного разу не подорожували цією країною, все одно виникне відчуття дежавю – ніби все таке знайоме, особливо Париж. І, все ж таки, головна в цій книзі - людина, як особистість невпевнена у собі, яка підпорядковується іншим і завжди виступає в ролі "жертви". Читаючи роман, задумуєшся про власне життя, власні проблеми, які схожі з головним героєм. Безумовно, книга мотивує. Головний меседж, який автор хоче донести кожному читачеві - життя потрібно змінювати на краще; ми всі повинні отримувати бажане і досягати своїх цілей, як це зробив Алан.
Коли будете готові прочитати цю книгу, то обов’язково перед початком візьміть олівець і записник. Всі поради, які дає Ів Дюбрей, раджу занотовувати. Не один раз вам захочеться їх перечитати.
Цитати, над якими варто замислитися
• «… коли ми прагнемо нікого не розчарувати, відповідати чужим очікуванням або поважати чужі звичаї, це часто призводить до того, що люди починають поводити себе з нами нахабно, ніби ми зобов'язані їм підкорятися. І вони це сприймаю як норму. Якщо ти відчуваєш себе винним, пішовши з роботи на годину раніше, то твій керівник тільки збільшить відчуття провини. І це зовсім не означає, що він погана людина ... Ти сам провокуєш його реакцію ...»
• «Якщо тягнути ковдру на себе і вести перемовини з метою поставити когось на коліна, завжди ризикуєш тим, що тобі при нагоді відплатять тією ж монетою. Ми всі живемо в світі конкуренції, де кожен прагне зробити так, щоб противник програв. В результаті в програші мимоволі виявляються всі ... Я переконаний, що підприємство, яке базується на здорових цінностях, дуже швидко підніметься і почне приносити прибуток. Але не варто шукати цей прибуток з одержимістю наркомана якому конче потрібна доза. Прибуток - природний результат здорового і гармонійного керівництва…»
• «Ти станеш вільним в той день, коли перестанеш хвилюватися, що про тебе думають інші люди..»
• «Коли людина впевнена, що може впливати на рішення інших, вона завжди зможе це робити; навіть коли методи не найкращі, людина впорається... А якщо не вірить у себе — зупиниться на першій же перешкоді, яку сприйме як доказ марності спроби…»
Цей роман світовий бестселер, вперше опублікований у 1943 році в США. На сьогодні ця книжка вважається одним із найвідоміших творів американської літератури. В 1949-го році за романом був знятий однойменний фільм, сценарій до якого написала сама Ренд, а головну роль зіграв Гарі Купер.
Перед тим, як приступити до книги «Джерело», я прочитала багато відгуків про неї. Писали, що цей твір - «гімн людському егоїзму». Я з цим не згодна. Скоріш за все – це гімн любові до свого покликання, до справи, яку ти вибрав по життю, гімн до свого таланту. Ця книга про уміння йти «своїм» шляхом, навіть якщо все суспільство називають його «ненормальним» .
Уявіть, що ви народилися у першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, газети, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у грецькому стилі. Вони не сприймають нічого, крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон Відмовляються бачити прогрес. Саме в такій ситуації опиняється головний герой роману — талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто виконує свою роботу. Таких як він суспільство не сприймає і вважає «хворими» і неправильними. Перед ним зачиняють двері і всіляко намагаються виштовхнути подалі від епіцентру архітектурного життя. Що ж вчинить герой та чи справді бути егоїстом погано?
Також скажу, що це не та книга, прочитавши яку, можна забути сюжет. З книги я винесла не героїв, а філософію, над якою розмірковувала і під час читання, і після. І як таке можна було написати ще в 1943 році?!
Цікаві цитати з роману:
• «Я погоджуюся лише на одне бажання, що його справді можна собі дозволити. Це свобода, Алво, свобода.
— Що ти називаєш свободою?
— Нічого не просити. Нічого не очікувати. Ні від чого не залежати…»
• «Хіба ти сам не знаєш, чого хочеш? Як ти можеш терпіти незнання?»
• «Розумієте, — спокійно мовив Рорк, — я маю, скажімо, шістдесят років життя попереду. Більшість цього часу мине за працею. Я обрав справу, яку хочу робити. Якщо не знайду в ній радості, то приречу себе на шістдесят років тортур. А я можу знайти радість тільки тоді, коли виконую роботу в найкращий можливий для мене спосіб. Найкраще — це справа стандартів. І я встановлюю власні. Я нічого не успадкував. Я стою наприкінці традиції. А можливо, я стою на її початку.»
• «Людина може вижити лише завдяки своєму розуму. Вона приходить у світ неозброєною. Її єдиною зброєю є мозок.»
• «З аргументами можна боротися аргументами, але як боротися з нісенітницями?»
Ці книги різні за жанром, настроєм. Збрешу, якщо скажу, що вони читаються легко. Є частини на яких доводиться затримуватися і перечитувати. Але воно того варте, тому що автори часто ховають головну думку саме «між рядками», а наше завдання - відшукати її і «скуштувати».
Ну що, сподіваюся, ви готові «поринути з головою» в корисне та цікаве читання.
Тетяна Познякова,
провідний бібліотекар відділу
соціокультурної діяльності
Немає коментарів:
Дописати коментар