понеділок, 13 квітня 2020 р.

Захоплююча екскурсія в світ математики

Стівен Строгац – автор книги «Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку» – математик світового рівня, викладач прикладної математики в Корнельському університеті США (один з провідних технічних вузів світу). Володар великої кількості нагород, як в області математики, так і в галузі викладання. Стівен Строгац – той самий вчитель математики, про якого ви мріяли в школі. Учитель, який здатний запалити іскру інтересу і прищепити любов до свого предмета на все життя. У цій неймовірно легкій і захоплюючій книзі, він дає всім нам другий шанс познайомитися з математикою. У кожній короткій главі ви відкриваєте для себе щось нове: починаючи з того, навіщо взагалі потрібні цифри і далі до таких тем, як геометрія, інтегральне числення, статистика і нескінченність.

Автор пояснює великі математичні ідеї просто і елегантно, приводячи блискучі приклади. Тут майже все сприймається як детектив, як фантастика, як містика. Трапляються зовсім несподівані факти і інформація. Перетворення фігур і розрахунки, доведення теорем та інші фокуси. Екскурси в історію і хронологічна розповідь від витоків до сучасності. Все це робить книгу приголомшливо цікавою. Матеріал подається з гумором і в дуже простій формі: з анекдотами, історіями з життя, цікавими фактами і прикладами зв'язку конкретних математичних процесів з явищами навколишнього світу. Книгу можна розглядати як путівник в світ математики, бо вона містить величезну кількість пояснень і посилань на інші джерела корисної інформації: книги і сторінки в інтернет.
Отже, ця книга для всіх. Ті, хто мало знайомий з математикою –познайомляться з нею ближче, а ті, хто математику любить – із задоволенням почитають про «царицю наук». Книга знаходиться у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук.

Ракуленко Наталія,
головний бібліотекар відділу документів
 з економічних, технічних та природничих наук

Немає коментарів:

Дописати коментар