четвер, 30 грудня 2021 р.

В очікуванні «дива»

Автор книги «Робити дітей» Андреас Бернард – вельми цікава і багатогранна особистість, літературознавець і культуролог. Очевидно, що людину, яка захистила дисертацію з історії ліфта, не можна класифікувати як пересічну. Ну а працюючи над книгою «Робити дітей», Андреас Бернард, за словами німецької журналістки, літературознавиці, авторки текстів нон-фікшн літератури Елізабет фон Тадден, побував усюди, де за допомогою технологій постає сім’я.

Бернард, Андреас. Робити дітей. Нові репродуктивні технології та структура сім’ї. Донори сперми, сурогатні матері, штучне запліднення / А. Бернард ; пер. з нім. О. Григоренко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2019. – 448 с.


Спокійно, з мікроскопічною точністю та невсипущим скепсисом автор досліджує, як сучасні західні суспільства зрощують нові репродуктивні технології з концептом бюргерської сім’ї, що постав одночасно з ембріологією: після 1770 року. Книга «Робити дітей» тому така виняткова, що поєднує історію біологічного знання про зачаття з історією сучасної сім’ї. Андреас Бернард побував усюди, де за допомогою технологій постає сім’я. Він розмовляв з людьми, відвідував лабораторії, читав статистику.

Його відкриття – це не розпад усіх цінностей, а оживлення в сучасності бюргерської моделі батько-мати-дитина, яка з’явилася на зламі ХVIII–XIX століть і сьогодні згасає у бездітному суспільстві.


Ісаєнко Катерина,
бібліотекар відділу документів з питань
медицини та охорони здоров’я

Немає коментарів:

Дописати коментар