понеділок, 28 грудня 2020 р.

Гері Чепмен «П’ять мов любови у подружжі»

Думаю, що немає жодної людини, яка б не чула про книгу Гері Чепмена «П’ять мов любові у подружжі». Її рекомендують відомі блогери, психологи, письменники. І відгуки про книгу лише позитивні. А причина в тому, що попри велику кількість інформації, люди й досі часто не вміють будувати стосунки і не розуміють один одного. Дуже мало подружніх пар знайшли секрет того, як зберегти любов після одруження. Варто тільки поглянути на статистику про розлучення. 

Автор книги стверджує, що головною причиною невдалих відносин є те, що ми всі по-різному проявляємо і відчуваємо любов. Гері Чепмен виділяє п'ять різних мов любові - слова заохочення, подарунки, допомога, увага і фізичний контакт. Він пропонує проаналізувати кожну з цих мов і зрозуміти на якій саме «мові любові» розмовляє ваш партнер.

Буває, ми запитуємо себе: «Чому він мене не розуміє, невже я розмовляю іншою мовою?». Наприклад: ви готуєте, прибираєте, а ваш чоловік зовсім вам не допомагає. Зрозуміло, що ви ображена, вам здається, що він вас не любить. Водночас ваш чоловік ображається на вас коли ви його критикуєте. А все тому, що ви розмовляєте мовою «допомоги» і хочете, щоб він вам допомагав. А він розмовляє мовою «слів заохочення» і відчує ваше кохання, коли ви його хвалите і виражаєте подяку за все, що він робить. Ось так все просто.

Книга читається легко, окрім того, тут є тест, пройшовши який можна визначити свою мову любові. А приклади життєвих ситуацій звичайних людей допоможуть ще краще засвоїти матеріал. Книга однозначно варта вашої уваги і стане маленьким помічником в повсякденному спілкуванні з людьми. 

Тетяна Познякова,

 провідна бібліотекарка

 відділу соціокультурної діяльності

Немає коментарів:

Дописати коментар