четвер, 9 червня 2022 р.

 Смачні подорожі Соні й Асі

У казкових-подорожах серії «Кулінарна казка» ми разом з дівчатками та їхніми матусями спробуємо помандрувати цікавим і неповторним світом, що оточує нас, поринути в глибини світової історії. А найголовніше, спробуємо залучити наших дітей до цікавої й надзвичайно потрібної в їхньому житті справи – кулінарії.

Подорожуючи разом із Софійкою та її улюбленицею, кішкою Асею, маленькі й юні читачі дізнаються про кулінарні секрети народів світу, про цікаві історичні події. Разом із героїнями повістей переживуть неповторні приголомшуючі пригоди. І хоч пригоди ці фантастичні, проте – засновані на реальних подіях та історичних фактах. Кулінарні рецепти та поради апробовані, а страви дегустовані.

Перша наша подорож – до Древньої Скандинавії, на місці якої розкинулися нині такі країни, як Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія, Ісландія та Гренландія. Там наші юні мандрівниці зустрінуться з Тією, що має стати Матір’ю Смачних Страв і Запашних Ароматів, Чудернацьким Оленем, Директором Школи, Страшком і багатьма іншими цікавими персонажами.


Мельник, Петро. 
Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії : дитяча пригодницько-фантастична повість / Петро Мельник ; худ. Федір Лагно. - Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2016. - 101 с.

Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилась так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? Чи помиряться Страшко й Чудернацький Олень? Чи зможуть дві дівчинки врятувати від голоду ціле плем’я, і що з ними після цього станеться? І як це звичайна кішка заговорила?! Про ці, та багато інших речей, юні читачі зможуть дізнатись з фантастичної пригодницької повісті «Соня й Ася в Скандинавії» – першої з циклу кулінарних казок.


Друга подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту, де вони зустрінуться з непосидючим Нудом і Тудом, працьовитим Драмадером, сонцесяйним Аменемхетом Другим та його мудрою донькою Іті. А головне – навчаться випікати хліб і варити пиво.

Мельник, Петро. 
Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту : дитяча пригодницько-фантастична повість / Петро Мельник ; худ. Федір Лагно. - Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2017. - 82, с.

Пригоди Соні та її кішки Асі тривають, чарівним виром їх занесло до Єгипту. Ця книга більш насичена подіями та емоціями. Це вже не на олені по лісу вештатися – тут треба країну рятувати. Єгипет чарівний, а для кішки тим паче, бо там ці тварини священні. У Соні нова подружка – Іті, донька фараона, а з магнітів зійшли жуки-скарабеї, які є символом Єгипетського Царства. Хоча сюжет не історичний, але побачити пустелю і верблюдів дуже цікаво. Сама б покаталася... У чарівному Єгипті є рабство, а в час, коли там з’явилася Соня, зріє повстання, родину фараона і його самого хочуть позбавити влади й стратити...


Третя книжка – розповідь про дивовижну подорож Соні й Асі на Козацьку Січ. Героїні допоможуть козакам врятувати Січ, дізнаються хто такі характерники, та навчаться готувати смачні козацькі страви. І, звісно ж, упорядкують ще одну частину маминого кулінарного зошита.

Мельник, Петро. 
Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ : дитяча пригодницько-фантастична повість / П. Мельник ; худ. Ф. Лагно. - Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. - 100 с.

Як звичайна кішка заговорила і як козаки можуть товаришувати з вовками? Чи вдасться Соні і Асі врятувати Січ від татар? Хто такі Гречка та Перевершко? Що має робити джура, щоб нагодувати козацьку братію галушками? Отримати відповіді на ці запитання, стати свідками інших пригод читачі зможуть, гортаючи сторінки нової пригодницько-фантастичної повісті «Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ»

Приємного корисного читання, легкого приготування та смачного частування!

Тетяна Колєчкіна, завідувачка відділу краєзнавства


Немає коментарів:

Дописати коментар