понеділок, 18 листопада 2019 р.

До уваги спеціалістів та студентів!

 Хімія Землі: Навчальний посібник / В. А. Богатиренко, І. Б. Чорний, В. А. Нестеровський - К.: Кондор-Видавництво, 2018.− 568 с.
Кожна людина живе в середовищі хімічних речовин і сама є складним хімічним реактором, як і увесь Всесвіт: від далекої зірки до найменшої комашки на Землі. Тож не дивно, що від розвитку хімічної промисловості, хімічних технологій  залежить розвиток сучасної цивілізації і добробут будь-якої країни. При цьому штучно створений людиною навколишній світ - техносфера - усе швидше насичується продуктами хімічного виробництва, а їх грамотне використання вимагає певного рівня хімічних знань, щоб неадекватне втручання в природні процеси не призвело до катастрофічних наслідків.
 У навчальному посібнику представлено інформацію про особливості поширення й трансформації хімічних елементів за різних фізико-хімічних умов, створених самою природою. Матеріал подано з використанням положень базових хімічних дисциплін і спрямовано на висвітлення хімічних закономірностей перебігу природних процесів, що визначають баланс між геосферами планети та кругообіг хімічних елементів. Навчальну інформацію виокремлено і сформовано за принципом інтеграції хімії з такими природничими дисциплінами, як геохімія, мінералогія, біологія.
Посібник буде корисний для студентів нехімічних спеціальностей природничого напряму освіти, а також спеціалістів у галузі сільського господарства, учителів хімії, біології, географії загальноосвітніх навчальних закладів, а також викладачам вищих навчальних закладів освіти, які працюють у галузі наук про Землю. Його можна використовувати для організації активної творчої наукової і самостійної роботи студентів.


Національний класифікатор України «Класифікатор професій» ДК 003:2010. Практичний посібник / Упорядн. К.І.Чижмарь, Д.В.Журавльов - К.: «Центр учбової літератури», 2019. – 496с.
Класифікатор професій як документ призначений для застосування центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, усіма суб'єктами господарювання тощо. Професійні назви робіт, які наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв'язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.
Звертайтесь до відділу документів з економічних, технічних та природничих наук обласної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Коровіна Олена Володимирівна
  бібліотекар відділу
 документів з економічних, технічних
 та природничих наук.

Немає коментарів:

Дописати коментар