пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

День коду по-кропивницькі

Як забезпечити дитині цікаве дозвілля? Як навчити її не лише грати в комп’ютерні ігри, а ще й створювати їх власноруч? Як використовувати сучасні гаджети з користю для себе та своїх близьких? З такими питаннями зараз стикаються майже не всі батьки. На нашому ІТ-фестивалі можна було знайти відповіді на всі ці запитання.
Як ми відзначали День коду в бібліотеці… 

9 жовтня в нашій бібліотеці відбувся справжній ІТ-фестиваль, завдяки спільним зусиллям громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр» та Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського, в рамках ініціативи «Meet and Code», спрямованої на реалізацію подій у сфері програмування для дітей та молоді. Цей проект реалізовується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.
Тиждень кодування ЄС відзначається з 6 по 21 жовтня 2018 року, З метою підготовки дітей та молоді до майбутнього цифрового, кодуванню та цифровим технологіям.
Протягом чотирьох годин наша бібліотека гуділа як великий вулик. Учасниками фестивалю стали 299 школярів, студентів та спеціалістів, для яких було багато цікавих та активних локацій.

Головною подією цього дня став Хакатон «Кодуй граючись», під час якого учні 6-А класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 не лише ознайомились з еволюцією комп’ютерних ігор, а ще й самостійно кодували на скретчі гру «Міні-футбол». І що було цікавим – викладачі також стали активними кодерами поруч зі своїми підопічними. Після години шаленого кодування всі учасники були нагороджені сертифікатами учасника та солодкими подарунками. Шляхом голосування було обрано три пари переможців, котрі отримали цінні подарунки за свої проекти міні-футбола.

Також в цей день можна було познайомитись з експозицією роботехніки, мехатроніки та 3D друку від наших партнерів – представників кафедри металорізальних верстатів та систем Центральноукраїнського національного технічного університету. Вони представили нашим відвідувачам розробки своїх студентів. А ще, декан Механіко-технологічного факультету ЦНТУ, Кириченко Андрій Миколайович провів для всіх присутніх лекцію на тему «Робототехніка: сучасний стан та перспективи», під час якої продемонстрував сучасні напрямки використання роботів в нашому повсякденні.

Також цікавими були ще дві локації від бібліотеки, на яких можна було ознайомитись з можливостями 3D принтера та 3D сканера, завдяки Олегу Волохіну, учасники цього дійства отримали можливість доторкнутись до самого Стіва Джобса, правда надрукованого на 3D принтері.

Поруч з цією локацією маленький робот Спаркі намагався справитись зі складним лабіринтом і як не намагались відвідувачі заплутати його – він все-одно подолав всі їхні перешкоди.
І який же бібліотечний захід без книжкової інсталяції? Тому в цей день можна було ще й переглянути і почитати книги з виставки «ІТ технології в друкованих виданнях».
Також до нашого Хакатона долучились як партнери два роботи-марсоходи зі Школи програмування Ш++, які викликали шквал емоцій від всіх учасників заходу, так як кожен бажаючий мав змогу покерувати ними з мобільного телефона.

Ще однією мега активною локацією став ігровий майданчик, на якому наші партнери з ІТ-школи O’THERS надали можливість учасникам позмагатись в комп’ютерних іграх на величезному плазмовому екрані. Діти настільки захопились, що невідпускали наших партнерів до самого вечора.
Таким чином наш Хакатон «Кодуй граючись» перетворився в справжній ІТ-фестиваль. Нашу головну мету – зробити дітей та підлітків щасливими і задоволеними можна вважати досягнутою.
Дякуємо всім нашим учасникам і партнерам за шалене свято ІТ технологій та гарний настрій, яким зарядились цілий рік. До зустрічі на «Meet and Code»-2019!

Галина Нікітіна,
завідуюча Інтернет центру

Немає коментарів:

Дописати коментар