вівторок, 26 січня 2016 р.

Сни наших користувачів!

15 січня в бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбувся «Щедрий вечір», але все хороше не може тривати вічно, хоча і хотілося б. А може і на краще, що все минає в цьому світі – так ми не встигаємо звикнути до розваг і чекаємо на них знову і знову. Аде дещо в нас залишилося після «Щедрого вечора» і від наших читачів, а саме їхні сни, які вони лишили у «Кімнаті сновидінь» в Інтернет-Центрі.
Сон, то як книга! Не буває нецікавих снів, кожен з них несе своєму власнику дуже яскраві емоції, а інколи і відкриває відповіді на важливі питання. Ну у кожного своя історія зі снами, а я пропоную вам декілька снів від наших читачів в легкій редакції та перекладі на українську мову.

***

Зовсім недавно мені наснилося, що в Кіровограді сталася пожежа на заводі. Через день після цього сну я дізналася, що в цьому районі дійсно загорілося якась будова. Це був район Балашівка. Я дуже здивувалася, адже раніше такого зі мною не бувало. Мені дуже хотілося розповісти про це комусь. Тож сподіваюся, що ви розповісте про це людям
Учениця ЗОШ №26 (9 - * клас)
***

Мені колись наснилося, що я їхав на таксі з Києва до Рязані, а моїм водієм був Сергій Єсенін.

Примітка: Шкода вже не дізнаємося, може він і вірші йому свої читав по дорозі J

***
Сон засторога
Одного разу мені наснилося, що моя мама лежить у замерзлій труні, а поряд погребальні вінки. Я відкрила металеві ворота, та зайшла туди де все це відбувалося і кинулася до неї думаючи, що вона нежива.
Коли я прокинулася, то вирішила, що з мамою щось трапилося і терміново вирушила до неї. Двері в її квартиру були відчинені і я знайшла її у ванні. Вона лежала у холодній порожній ванні напівпритомна. Коли вона приймала ванну, їй стало зле, але вийти з ванни вона вже не могла, все на що їй вистачило сил – це спустити воду, аби не захлинутися. Так вона пролежала всю ніч. Після цього випадку вона ще прожила багато років.

Примітка: Ось вам і історія, як після цього не прислухатися до своїх снів? І ще… Люююди!!! Не забувайте про своїх рідних, телефонуйте їм та питайте, чи все у них добре?

***

Я згадую яскраві епізоди зі своїх снів. Колись я на полуничному полі гуляв, буває сниться, що я на морі, або їм торти. Коли був маленький, то снилося, що я катаюся на санчатах!

***

Перед виборами Ющенко у президенти мені сниться, що я з мамою лечу до Італії на екскурсію. Коли ми прибули на місце то проходили повз тротуару на якому стояли рядами вози. На возах - цементні сірі лави на яких лежать пари – жінки в косинках та чоловіки у кашкетах. Йдучи вздовж цього ряду ми дивилися на дорогу, де дерева торкалися між собою кронами та утворювали тунель, а поряд з тротуаром на дорозі стоїть ГОРЯЩА СВІЧКА.
Йдемо далі повз багатоповерхівки, що повністю увиті диким виноградом, навіть дахи, тільки щілини для вікон лишилися. Йдемо далі і раптом перед нами відомий Колізей. В центрі Колізею підіймається із золотого пилу пірамідальний стовп на горі якого на коні, ніби Георгій Побідоносець, але я чомусь розумію у сні, що це Ющенко. А за ним на землі, скрутившись кільцем лежить величезний цементний змій.
Ми почали повертатися і проходили повз гай, там лежав сніг, а дерев було дуже мало, у цьому гаю стояли жінки у платочках та плакали, а на землі лежали букети квітів.

***

Мені наснився сон, що я граю з величезним жовтим пітоном. В житті я таких великих не бачила, тільки в інтернеті, він в обхваті сантиметрів 50. А довжина так метрів 6. Я сиджу і підіймаю частину його важкого тіла догори, а він сповзає, мов холодець униз. В житті я б навряд чи взяла до рук таку рептилію. Брр…, а у сні нічого, навіть страшно не було! І до чого то воно???


Ось такі сни бувають, а бувають ще й не такі. Пройдуть роки і навіть сновида може не пригадати сон, який так вразив його свого часу, а у нас вони залишаться, ну чим вам не сюжети для нових оповідань?
Статтю підготувала Федоренко Оксана - бібліотекар Інтернет-Центру

субота, 23 січня 2016 р.

Цікавинки власноруч у відділі обслуговування користувачів

Маленьким користувачам відділу було запропоновано створити святкову прикрасу зі стрічок та намистинок — різдвяного янголя. Діти жваво та з творчим натхненням працювали, створивши дійсно, справжнє чудо — святкових янголів.


Великим попитом користувався і майстер-клас «Лотос — квітка чистоти» діти та дорослі із задоволенням виготовляли з паперу чарівну, загадкову квітку.


Незважаючи на всі складнощі своєї появи на «світло» з темного мулу, крізь товщу води квітка лотоса тягнеться до неба і сонця. Дивовижні за своєю красою квіти вражають свідомість людини, вони розквітають над водою і тягнуться до світла не тільки Сонця, а й Місяця. Лотос уособлює непорочність, досконалість, витонченість і прагнення до духовної чистоти з давніх часів. Виростаючи з бруду, він ніколи не буває забруднений. Особлива структура його листя і пелюсток може відштовхувати воду, збираючи при цьому з листя лотоса весь бруд. І саме ця особлива властивість залишатися чистим зробила лотос символом духовного самовдосконалення: у якому середовищі, доброму чи поганому, не перебувала б людина, вона завжди повинна зберігати ясну свідомість і душевну чистоту.


Майстер-класи по виготовленню різноманітних поробок своїми руками  проводяться працівниками відділу цілий рік, запрошуємо всіх бажаючих долучитись.


Наталія Гризоглазова,
провідний спеціаліст відділу обслуговування користувачів.

пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Жива бібліотека у відділі обслуговування користувачів.
Дозвольте запросити Вас до живої бібліотеки. Вона працює в тому ж режимі, що і будь-яка звичайна бібліотека. Вам потрібно лише завітати до відділу обслуговування користувачів, де на Вас уже чекатимуть запрошені люди-книги, Ви обираєте собі книгу за смаком, читаєте її через спілкування. Наші книги готові поділитися з Вами своїм досвідом, думками, сподіваннями, намагаючись подолати стереотипи, інколи упередження «читачів».
В рамках «Щедрого вечора» у відділі обслуговування користувачів відбулася перша зустріч із живими книгами. Героями стали представники польської, вірменської та болгарської громад.

Серед запропонованих читачам книг був автобіографічний роман про історію життя в костюмах, про те як творчість  додає наснаги та дає сили жити.

Роман-подорож про країну, яка першою прийняла християнство. Вірмени, що живуть в Україні, намагаються не втрачати зв'язку із батьківщиною, всі бажаючи могли дізнатись багато нового і цікавого про загадкову крану, про іі культуру, історію, побут.


Етнографічні етюди «Книга Різдвяних традицій» різних регіонів Польщі. Читати живу книгу можна було мовою оригіналу, але за потреби не заборонялося користуватись словником, звісно, також живим.




Анна Русіна - головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів.

Театральне дійство у відділі обслуговування користувачів


Традиційно святкування “Щедрого вечора” у відділі обслуговування користувачів пройшло яскравою театральною постановою п'єси М. Старицького “По-модньому”. Аматорська студентська група музичного училища продемонструвала цікаві перевтілення в комедійні образи української класики. Художній керівник — Людмила Іванівна Френчко, представила перед глядачами кожного учасника театрального дійства. Гарні вбрання акторів привертали увагу і інтерес гостей вечора. Яскраві перуки і капелюшки гармонійно доповнювали емоційні образи героїв. Молоді актори-аматори потім приймали активну участь в загальному бібліотечному святі, створюючи карнавальну атмосферу.


Бібліотекар відділу обслуговування користувачів — Лариса Яворська



четвер, 21 січня 2016 р.

            Святкуємо разом!
«Щедрий вечір в бібліотеці»
у відділі документів із економічних, технічних та природничих наук

В рамках «Щедрого вечора в бібліотеці», який відбувся 15 січня 2016 року у відділі документів із економічних, технічних та природничих наук бібліотеки ім. Д. Чижевського відбулися цікаві і нетрадиційні заходи: співаємо в караоке, плетіння святкових зачісок майстрами-перукарями «Коса-краса», зумба (танцювальний майстер-клас), мета яких -  показати, що наша бібліотека - це не тільки стелажі з книжковими полицями, а справжній освітній та розважальний центр.
         Караоке - одне з найбільш популярних і модних видів розваг. Караоке сьогодні співають не тільки вдома на сімейних святах, але й прилюдно. Воно стало не просто забавою, а новою культурою, що притягає до себе все нових і нових співаків. У відділі таке свято проводилося вперше, але дуже сподобалося всім учасникам. Поспівати приходили не тільки окремі відвідувачі, а й цілі родини, групи молоді й літніх людей. Любителі співу змогли в цей вечір продемонструвати свої таланти і заспівати популярні шлягери соло, дуетом і навіть хором, бо саме дружній спів зближував людей, народжував посмішки та гарний настрій. Найбільше порадував присутніх виступ наймолодшої, чотирирічної учасниці караоке, яка з дитячою безпосередністю виконала пісню з мультфільму “Бременські музики”. Пісні Червона рута” та “Одна калина за вікном” стали лідерами по кількості виконання.

          Останнім часом дуже популярними стали зачіски з елементами плетіння. Коса вже давно припинила бути дитячою зачіскою. Це не тільки практичний спосіб укладання волосся, але й чудова прикраса. Тому до майстрів - перукарів Марини Шамаріної та Анастасії Царенко вишикувалась велика черга дівчат, довге волосся яких згодом перетворилося на вишукані модні зачіски: коси французькі, джгути, пучки, обручі, хвилі, корона, «риб'ячий хвіст», «черепашка» та ін.
         А ще більше підняв емоційний настрій присутнім зумба-танець, який містить у собі елементи інших відомих напрямків танцю: сальса, румба, маренго, фламенко, мамба і самба. Та головне в тому, що, не дивлячись на велику кількість  запозичених рухів з різних латиноамериканських стилів, це все ж таки фітнес - рух. Зумба (англ. Zumba) - танцювальна фітнес-програма. Зумба фітнес - це відсутність утомливих і нецікавих тренувань, запальні ритми музики, унікальна можливість перебувати завжди в тонусі! Веселі та корисні тренування. А допомогла долучитись до танцювальних па тренер студії “Фітнес Манія” Ганна Бойко.

         Креативна програма вечора задовольнила всіх гостей відділу та подарувала їм справжнє свято.

Наталія Ракуленко,
головний бібліотекар,
Наталія Івахнюк, бібліотекар 

середа, 20 січня 2016 р.

Щедрий вечір в бібліотеці ім. Д.І.Чижевського -2016 (заходи відділу абонемента)

До святкування «Щедрого вечора» бібліотекарі відділу абонемента підготували гостям незвичайний подарунок – виставку власних творчих робіт «Вічна пісня барв і кольорів». Цінність її полягає в тому, що роботи створили бібліотекарі відділу Марина Стрельнікова та Ольга Шпаченко. Цього вечора користувачі зробили відкриття!!! Виявляється, що панянки Марина та Ольга вміють не лише розповісти про цікаву книгу, підтримати розмову про літературні новинки, допомогти користувачам зорієнтуватися у фонді відділу, а ще й вміють створювати КРАСУ та ГАРНИЙ НАСТРІЙ.
Папір, полотно, гуаш, акрил, акварель, помножені на майстерність – чудові графічні та декоративні картини готові! Їх створила Марина Стрельнікова. Картини виконані з використанням різних технік. Кілька робіт виконані в техніці петриківського розпису. Роботи приваблюють яскравими фарбами, свіжістю, випромінюють світло та затишок.
Крім картин пані Марина представила ялинкові кульки, розписані власноруч. Кожна кулька неповторна, казкова та приваблива. Здається, що їх створив сам Дід Мороз в чарівному лісі.
Вишивки Ольги Шпаченко приваблюють своєю різноманітністю: оберіг, квіти і фрукти, метелики і коти, гриби і пейзажі… Роботи виконані у техніці косий хрестик. Це звичайний хрестик – один з найпоширеніших у сучасних українських народних вишивках точних рахункових технік. Їх яскраві кольори випромінюють тепло і затишок, адже в цей холодний зимовий вечір пані Ольга хотіла подарувати всім частинку літа і тепла. Доповнюють вишивки та надають оригінальності виставці вироби з бісеру, які створив Євген Шпаченко. Хлопчик дуже пишається своєю мамою-майстринею, адже Ольга сприяє і розвитку творчих здібностей сина. Завдяки цьому сімейному тандему натхненно створюються янголятка, метелики та квіточки з бісеру. У сімейній творчій скриньці можна знайти безліч цікавого: схеми, голки, нитки, намистинки…
Протягом вечора всі бажаючі мали змогу відвідати острів Мавп та сфотографуватися з мавпочками – символом 2016 року. У відділі на учасників Щедрого вечора чекали 14 мавпочок (мякі іграшки різного розміру та кольору). Запрошені обирали собі одну або кілька іграшок і фотографувалися з ними.

Виставка "Вічна пісня барв і кольорів" працює у відділі ще деякий час, тож усі бажаючі можуть переглянути чудові роботи.
Наталія Білаш, завідуюча відділом абонемента.  

«Кімната сновидінь» в Інтернет-Центрі!

Коли мова заходить про сон, то відразу уявляється щось містичне, загадкове. Неймовірно, але в той час, коли наука змогла дати відповіді на багато питань, сон все ж таки лишився нерозгаданою складовою людського життя. Чому людям сняться ті чи інші сни? Важко сказати, деякі з них лишаються у пам’яті на все життя і викликають незабутні емоції. Оскільки сон близький кожному з нас, то просто неможливо було пройти повз цю тему.
Так, 15 січня 2016 року на «Щедрому вечорі в бібліотеці Д.І.Чижевського» можна було гарненько розважитися, аби все описати, то можна було б цілу книгу видавати. Але хочеться зупинитися саме на «Кімнаті сновидінь», що функціонувала в «Інтернет-Центрі»!
Атмосфера сну – це хитросплетіння багатьох тонких матерій. Музика, світло, інтер’єр та багато дрібниць, що дійсно сприяють зануренню у світ сну. В «Інтернет-Центрі» відбувся майстер-клас з виготовлення «ловців сну».
В Індії ловці снів вважаються талісманами, які захищають сплячу людину від злих духів. Погані сни заплутуються у павутинні, а хороші прослизають крізь отвір у середині. Також ловець снів здійснює гарні сни. Ось таку корисну та загадкову річ могли виготовити своїми руками усі, хто завітав на майстер- клас.
Можна було сфотографуватися на ліжку та почитати книги з виставки «Поринь у світ сновидінь з книгою». А також, шляхом жеребкування, обрати для себе сон літературних героїв та відомих людей. Кожен, хто мав у своєму арсеналі гарний сон  - записав його та кинув у скриньку, так що маємо декілька цікавих історій, які тепер житимуть своїм окремим життям на блозі бібліотеки ім.Д.І.Чижевського. Крім того, розпис хною користувався очікуваною популярністю, можна було обрати малюнок, якій запросто міг би стати частиною чийогось сну. Свято тривало до опівночі, усі гості взяли з собою багато незабутніх вражень, ловців снів та позитивних емоцій!
                                      Федоренко Оксана - бібліотекар "Інтернет-Центру"