понеділок, 14 березня 2011 р.

«П’ятий елемент»

Так називається виставка фотохудожника Івана Леонова, що розгорнулася днями у відділі краєзнавства ОУНБ імені Д.Чижевського. Саме її працівниці стали ініціаторами не тільки відкриття експозиції, але й запропонували цю інтригуючу назву. Таким чином вони разом з автором зробили чудовий подарунок не тільки жінкам, чиє свято закінчилося напередодні, але й чоловікам, які цінують жінку як витвір Божественного мистецтва.

Фотографією Іван захопився з одинадцяти років. Після двох занять у гуртку на станції юних техніків батьки подарували йому «дорослий» фотоапарат. З того часу він почав самотужки шукати і пізнавати секрети цієї справи. Нині І.Леонов – власник фотостудії «iF studio», працює фотокореспондентом у місцевому виданні «Ведомости Плюс». Своїми «ідейними натхненниками» він вважає відомих кіровоградських фотомайстрів Василя Гриба та Олександра Мірошниченка.

На виставці представлені 16 робіт. Це лише невелика частина творчого надбання Івана Леонова, котрий продовжує розробки вічної теми «Таїна Жінки», що може дорівнювати «Таїна Життя». В цих шістнадцяти картинах, а саме до такого зображення прагне автор, були задіяні всього кілька моделей. Проте одразу глядач цього не помічає, тому що кожне фото – окремий виразний образ зі своїм підтекстом. А всі разом вони створюють певну кольорову та навіть музичну гамму, що п’янить, наче шампанське. І хоча окремі знавці знаходять у технічних прийомах та постановці виставлених робіт деяку наслідувальність, попри все, так поетично, так тремтливо подати образ жінки може лише справжній художник.

Майже всі роботи зроблені в стилі «ню». Але автор подає жіноче тіло не як спокусливу страву. І. Леонов, то затіняючи, то висвітлюючи його в золотавому сяйві, що лине з-під крил Еросу, підносить цей образ до висот загадкового Божества. В своїй роботі він нібито керувався словами з вірша Михайла Ісаєвича: «Таїна Жінки – досі незбагненна. Як світле сяйво Космосу і Часу… Ніколи не пізнаєш достеменно і здивуванням житимеш щоразу».

Роман Любарський

1 коментар:

  1. Пішов на виставку з дівчиною - приревнувала, хоча сама була ініціатором!!!!!
    А крім цього враження приємні!

    ВідповістиВидалити