пʼятниця, 16 квітня 2010 р.

З гарним почином!

Сучасний світ вступив у нове століття – століття інформації, нових наукових знань, нових інформаційних технологій та освіти. Зросла роль бібліотек, відповідальних за накопичення і розповсюдження значимої інформації. Все це відкриває перед сучасними книгозбірнями не тільки великі можливості, а й низку проблем, до вирішення яких не всі готові. З одного боку, збільшується потік інформації і сучасні технології накладають певну відповідальність на бібліотечних фахівців за виховання інформаційної культури своїх користувачів. А з іншого - зростає вимогливість до бібліотекарів, які повинні самі вільно орієнтуватися у мережевому середовищі, сучасних джерелах інформації та їх пошуку, отримувати навички роботи з комп’ютером і оргтехнікою.
Приємно відзначити, що програма „Бібліоміст”, яка розпочала своє впровадження 30 вересня 2009 р. Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках партнерства з Фундацією Білла та Мелінди Гейтс, у цьому році стартує проектом у новоствореному регіональному навчальному центрі при Інтернет-центрі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського.
Метою проекту є розвиток регіональної бібліотечної інфраструктури шляхом підвищення кваліфікації працівників бібліотек. Як зазначила керівник проекту Оксана Василівна Ткаченко, заступник директора ОУНБ ім. Д. Чижевського, створено певний графік реалізації проекту, зокрема навчальних тренінгів, і наші колеги з області зможуть отримати необхідні знання з інновацій бібліотечної роботи і навички роботи з комп’ютерними технологіями.
Саме такому навчанню був присвячений тренінг для бібліотечних спеціалістів “Комп’ютер без проблем. Робота з редактором електронних таблиць Microsoft Excel”, який 9 квітня провела тренер проекту “Бібліоміст” Галина Нікітіна, завсектором відділу автоматизації.
Ми, 12 бібліотекарів ОУНБ ім. Д. Чижевського, стали першими ластівками в такому навчанні, оскільки планом реалізації проекту передбачене навчання новітнім технологіям передусім бібліотекарів сільських бібліотек. Та це буде згодом.
Під час тренінгу ми вчилися створювати електронні таблиці, освоювали математичні формули, будували графіки й діаграми. Навчальний матеріал, який підготувала Галина Нікітіна, був поданий у простій і доступній формі, кожен одразу міг отримати відповіді на питання, таким чином всі учасники заняття могли похвалитися власноруч створеними таблицями і виконаними в ній математичними діями. Варто зауважити, що багато колег знайомі з цією програмою, але працюють з нею „методом спроб і помилок”, оскільки вивчали функції самотужки.
Цілісно подана інформація сприятиме покращенню якості роботи, адже поступово всі відділи нашої бібліотеки перейдуть на електронну форму ведення щоденника обліку користувачів. Тому таке навчання було не тільки корисним, але й своєчасним. Всі учасники навчання відзначили високий рівень проведення тренінгу, тож є сподівання, що настільки ж високоефективним таке навчання стане для всіх учасників проекту.
Світлана Приймак, завідуюча сектором маркетингу ОУНБ ім. Д.Чижевського

7 коментарів:

 1. Олександрійська юнацька бібліотека приєднується до привітань.
  Трудових досягнень і злетів!

  ВідповістиВидалити
 2. Олександрійська юнацька бібліотека приєднується до привітань! Бажаємо творчих досягень та злетів!

  ВідповістиВидалити
 3. Олександрійська юнацька бібліотека приєднується до привітань! Бажаємо творчих досягнень та злетів!

  ВідповістиВидалити
 4. Група бібліотекарів Новоукраїнського районупʼятниця, 9 липня 2010 р. о 15:18:00 GMT+3

  Під час тренінгів ми отримали багато нових знань не тільки з бібліотечної справи, а й навчились працювати з комп"ютером. Ми виходимо на новий рівень розвитку сільких бібліотек, щоб вижити в умовах сучасної конкуренції. Покращили свій фаховий та інтелектуальний рівень. Дякуюємо нашим тренерам за доступність поданої інформації та людяність.
  Бажаємо розвитку і нових досягнень.

  ВідповістиВидалити
 5. Дуже потрібний проект - молодці!

  ВідповістиВидалити
 6. Воронівська с/бібліотека
  приєднується до привітань.
  Бажаємо розвитку і нових досягнень.

  ВідповістиВидалити