четвер, 14 вересня 2023 р.

Петрик і фонтани


«Петрик і фонтани» Надії Степули – перша в Україні дитяча книжка, що розповідає про аутизм. Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції. 

«Вдома Матильда запитала у мами: «А коли Петрик стане нормальним? Ми зможемо з ним дружити?» Мама відповіла, що Петрик нормальний, тільки трохи інший. «Ось у тебе довгі коси, а в нього коротке волосся. У твого друга Івася одна ніжка коротша після операції, ти знаєш.  А  в Олі окуляри, бо вона короткозора і без них погано бачить. Усі різні: і діти, й дорослі. Але всі ми люди. Тому в чомусь однакові».

Окрім ілюстрованого оповідання, книжка «Петрик і фонтани» містить навчальну сторінку для дітей. У ній є прості і зрозумілі пояснення про те, що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з аутичними хлопчиками та дівчатками. Видання знаходить у відділі абонемента. Можливо саме ця книжка стане першим кроком та помічником у вашій розмові з дітьми про інклюзію. 

Наталія Білаш, бібліотекар відділу абонемента

Немає коментарів:

Дописати коментар