вівторок, 5 березня 2019 р.

У пошуках добробуту

Ми всі живемо в економічному світі. Купуємо, продаємо, отримуємо прибутки, платимо податки, залишаємо собі заощадження на майбутнє, порівнюємо свій рівень доходу з іншими тощо. Це і є економічний світ. Самостійно стати економічно ефективним, досягти результату для підприємства й жити в економічно квітучій країні – хіба не гідне завдання? Кожен з нас створює світ, в якому ми всі живемо. Економіка не схожа на фізику чи хімію, де можна обійтися без людей. Адже, наприклад, процеси всередині сонячного ядра не залежать від нашого ставлення до них. А економіка створена людьми, вона – їхня похідна, така ж незвідана, як і сама людина.
Незабаром розподіл сил на світовій арені може суттєво змінитися. Які країни очікує зростання? Чию економіку вважатимуть зразком для наслідування? Які шанси міжнародних гравців на реальний економічний успіх і чого чекати Україні? У книзі: Шарма, Ручір. Передові країни. В очікуванні нового "економічного дива" / Ручір Шарма; пер. з англ. Андрія Іщенко. - К.: Наш Формат, 2018. - 293,[3] с.  детально проаналізовано визначальні особливості економіки, новітньої історії та культури головних регіонів світу. Автор – один із провідних мислителів та найбільших інвесторів світу.
Чи хотілося вам хоч на мить зазирнути в майбутнє? Ледь відчинити двері в цей невідомий світ допоможе Алек Росс – американський експерт у галузі інновацій. Він прогнозує й описує докорінні зміни у всіх сферах життя. Якими будуть показники економічних і соціальних змін? Які країни і завдяки чому стануть беззаперечними лідерами, а які завжди плентатимуться у хвості. Книга: Росс, Алек. Індустрії майбутнього / Алек Росс; пер. з англ. Наталії Кошманенко. - К. : Наш Формат, 2017. - 319,[1] с. для тих, хто хоче бути на вершині успіху, хто не боїться ризику, хто хоче творити майбутнє.
На сучасному етапі розвитку суспільства в незалежній Україні надзвичайно актуальною є підприємницька діяльність, особливо в умовах спаду промислового виробництва, зменшення кількості промислових підприємств, вивільнення трудових ресурсів, розвитку середнього та малого бізнесу, створення умов для самозайнятості населення. Монографія: Криворучко, Сергій Васильович. Успіх в бізнесі від нуля до мільйонів / Сергій Криворучко. - К.: ЛАТ&К, 2018. - 463,[1] с.: схеми, табл. для тих, хто зацікавлений в успіху своєї підприємницької діяльності.
Коли ми думаємо про зміну роботи, розмірковуємо над купівлею житла, розміщенням капіталу, виходом на пенсію, – ми ухвалюємо рішення, які базуються на наших очікуваннях стосовно майбутнього розвитку подій. Ці очікування і є прогнозами, які ми складаємо для себе самостійно. Проте коли відбуваються глобальні події – занепад ринків, війни, повалення світових лідерів, – ми звертаємося до експертів, здатних робити достовірні передбачення. Як їм це вдається і чи можна цього навчитися? У книзі: Тетлок, Філіп. Суперпрогнозування. Мистецтво та наука передбачення / Філіп Тетлок, Ден Гарднер; пер. з англ. Ірини Мазарчук. - К.: Наш Формат, 2018. - 367,[1] с. автори створили дієву формулу успішних передбачень, яка працює в бізнесі, політиці, міжнародних відносинах і навіть в особистому житті.
За класичною економічною теорією, люди діють раціонально. Та й самі ми схильні думати, що ухвалюємо рішення з максимальною вигодою для себе. Однак нашим вибором часто керують емоції, і Річард Талер – професор економіки та поведінкових наук Чиказького університету, лауреат Нобелівської премії з економіки (2017) – на основі численних досліджень та прикладів із життя переконає вас у цьому. В своїй книзі: Талер, Річард. Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення / Річард Талер; пер. з англ. Світлани Крикуненко. - К.: Наш Формат, 2018. - 462,[1] с. доступно розкриває психологію ухвалення рішень і пояснює, як завдяки поведінковій економіці зробити світ кращим. Про розумні капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку, наші упередження та самоконтроль автор розповідає не тільки зрозуміло та цікаво, а й з гумором.
Книга: Банерджі, Абхіджіт.  Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів / Абхіджіт Банерджі, Естер Дуфло; пер. з англ. Володимира Плискіна. - К.: Наш Формат, 2018. - 311,[1] с. розповідає про життя й можливості бідних, а також про їхнє ставлення до способів вирішення проблем. Вона допомагає зрозуміти, чому, наприклад, мікрофінансування корисне, хоча і не стало дивом, як дехто сподівався; чому так багато вчорашніх чудодійних засобів перетворилися на невдалі ідеї сьогодення; чому символічні субсидії не дають очікуваних наслідків; чому хороша професійна кваліфікація має значення для зростання. Насамперед книга натякає, чому надія є життєво важливою, а знання вирішальними, чому ми повинні долати труднощі і чому успіх не завжди на краю світу, як здається.
Окрім того, щоб мати достатньо їжі, гідну роботу, людям потрібне комфортне житло, доступ до хорошої освіти, оптимальна кількість дозвілля, щоб насолоджуватись життям, повчальні й надихаючі джерела розваг і компетентне медичне обслуговування. Суспільства повинні бути рівними, а до людей потрібно ставитися уважно та з повагою. Прогрес не повинен включати в себе руйнування навколишнього середовища, тому що інші біологічні види теж мають право процвітати. Тринадцять пропозицій, викладених у книжці: Макстон, Грем. У пошуках добробуту. Керування економічним розвитком для зменшення безробіття, нерівності та змін клімату: доповідь Римському клубу / Грем Макстон, Йорген Рандерс; пер. з англ.: Катерини Гуменюк, Яни Сотник; авт. передм.: Девід Сузукі, Віктор Галасюк. - К.: Пабулум, 2017. - 319,[1] с. : іл.
розкажуть, як покращити добробут людей, щоб кожен жив гідно.
Запропоновані книги кидають виклик багатьом давно існуючим поняттям економіки і пояснюють, як знизити рівень безробіття, нерівності, забезпечити постійне економічне зростання. Всі ці складові є обов’язковими для створення справедливого, мирного та екологічно безпечного майбутнього нашого суспільства.
Шановні користувачі! З цими та іншими книгами можна познайомитися у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського.
                                             
          Наталія Івахнюк,   
бібліотекар І категорії  відділу документів з економічних, технічних та природничих наук  ОУНБ ім. Д.І. Чижевського 

Немає коментарів:

Дописати коментар