пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

Секрети «Колоритних мандрівок», або 5 лайф-хаків успішних презентацій

Кажуть, єдиний спосіб набратися досвіду, і при цьому не постаршати – це подорожувати. За численними соціологічними дослідженнями, та й просто розмовами в побуті, можливість відпочивати подорожуючи – це один з показників високої якості життя наших співгромадян. Але, на жаль, не всі можуть дозволити собі відпочинок навіть в Україні, не кажучи про закордонні поїздки. Тож недарма величезним попитом користуються медіапродукти туристичного напрямку: теле- і радіопередачі, Інтернет-блоги, яскраві високополіграфічні журнали. В обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського вчасно визначили цю популярну тенденцію і запропонували «живі» зустрічі з мандрівниками, з тими, хто не просто вміє відпочивати, але й досить талановитий у здатності передати емоційні враження від відвідин інших місць. Йдеться не лише про країни далекого зарубіжжя, незвіданими для багатьох залишаються «терра інкогніто» навіть райони неподалік Кропивницького. За понад 5 років, відколи проходять зустрічі циклу «Колоритні мандрівки» у відділі мистецтв, насамперед, це завжди аншлаг в залі, один з тих заходів, де важко відшукати вільний стілець. А по-друге, постійні учасники віртуально відвідали десятки країн світу – від Китаю та Сахаліну до Іспанії, від Ісландії до Ємена. За цей час змінився не лише рівень заходу: змінилися слухачі, яких вже не просто цікавить «ось ця вулиця, ось цей будинок», а й які історичні події відбувалися в цьому місці, чи з якою видатною особистістю пов’язана ця будівля. Це накладає велику відповідальність на спікерів, адже треба володіти великим пластом інформації, щоб відповісти на всі питання. Тож саме тому бібліотечні «Колоритні мандрівки» завжди гарантують високу якість  поданого матеріалу, і головне, уже мають постійних учасників. А це, погодьтеся, в нерелігійному чи неполітичному зібранні зробити дуже важко.
Нещодавно відбулася чергова зустріч в рамках «колоритних мандрівок» - з подружжям Лебєдєвих, під час оповіді яких в залі не було де яблуку впасти. В наш час миттєвої доступності інформації – від телефона до Інтернету – важко когось здивувати фотографіями заморських пейзажів. Тож як їм вдається тримати увагу величезної аудиторії понад півтори години, щоб ніхто не відчув ні плину часу, ні втоми від масиву вражень. Отже, це:
1.     1. Знання, знання, знання... Чи багато хто з вас, навіть кожного дня, з року в рік, проходячи повз якусь «будівлю з історією» та навіть незвичне деревце цікавився: а що це?. Хто побудував і коли, хто тут жив і т.ін. Багатьом зазвичай навіть не згадати про колір стін, не кажучи про архітектурні особливості на кшталт маскаронів. Юрій і Лариса Лебедєви презентують не просто фотографії будівель, ландшафтів – це ґрунтовна розповідь, яка інколи навіть ілюструється місцевим фольклором. І не завжди про це можна дізнатися власне на екскурсії. Доводиться гортати томи книг, гори веб-сайтів. Це як елемент 3Д-малюнку: не там станеш і ефекту вже немає. Тож для успішної презентації треба знати багато:)
2.     Художні фотографії. Здається, ну що такого, у кожного в телефоні є фотокамера. Натиснув на кнопку і маєш купу знімків. Проте не всім дано бачити поглядом фотохудожника. А споглядати талановиті фото це ще й естетичне задоволення.
3.     Орієнтованість на всіх. От скажіть, чи важко втримати увагу аудиторії, якщо молодій мамі з малям показати фото кумедної тваринки, батькові – фото футбольного стадіону чи гірської надзвичайно якісної автомагістралі. А бабусі з дідусем розповісти, що, наприклад, в Китаї фактично немає державних пенсій, і стареньких доглядає родина, а в країні існує культ поваги до людей літнього віку.
4.     Ефект присутності: коли в мові спікера звучать колоритні місцеві фразеологізми, прислів’я і приказки, емоційно описуються смак, запах і дотик того, що бачиш на фотографії. Інколи можна було й почаювати, взяти до рук деякі сувеніри на кшталт справжньої китайської грамоти.
5.     Бажання і мрія. Це те, з чого власне починається будь-яка подорож…

Тож залишається запросити на чергову зустріч з циклу Колориті мандрівки. Слідкуйте за анонсами (зазвичай - це вечір п’ятниці). Місце зустрічі – відділ мистецтв обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: вул. Велика Перспективна, 24.

Вхід –вільний.

Світлана Приймак,
завідуюча відділом соціокультурної діяльності

Немає коментарів:

Дописати коментар