пʼятниця, 23 січня 2015 р.

День народження Аліси з Країни чудес!

Цього року виповнюється 150 років з дня виходу в світ «Аліси в країні чудес» Льюїса Керрола і британська пошта Royal Mail, звичайно, не могла пройти повз цієї «напівкруглої» дати. У Великобританії з'явився у продажу блок з 10 нових марок, присвячених дитячій книзі, яка увійшла в золотий фонд світової літератури. На яскраві і дуже красиві марки, намальовані відомим книжковим ілюстратором Гремом Бейкером-Смітом, потрапили четверо героїв «Аліси»: сама головна героїня, дівчинка на ім'я Аліса, а також Білий Кролик, Чеширський Кіт і Божевільний Капелюшник (Болванщик).
До пам'ятної дати приурочено не тільки випуск 10 марок, але й нове видання книги, проілюстроване малюнками з марок.
«Аліса в країні чудес», - розповів лондонській Times Ендрю Хаммонд, директор Управління марок та листівок Royal Mail, - як і раніше є улюбленою книгою дітей і дорослих в усьому світі. Тому ми і вирішили відзначити цю дату таким чудовим набором марок, які цілком відповідають оригіналу».
В «Алісі в країні чудес», яка спочатку називалася «Пригоди Аліси під землею», розповідається про дівчинку, яка потрапила через кролячу нору у фантастичний світ, населений дивовижними істотами. Казка в жанрі абсурду стала результатом дружби англійського математика, письменника і поета Чарльза Лютвіджа Доджсона, який писав під псевдонімом Льюїс Керролл, з дітьми Генрі Лидделла, декана оксфордського коледжу Крайст-Черч, в якому він викладав. Середню з трьох дочок декана звали Алісою.
Льюїс Керролл розповів нудьгуючим дітям про пригоди дівчинки у вигаданому світі під час човнової екскурсії. Алісі імпровізована розповідь так сподобалась, що вона попросила Керролла записати її. Керролл виконав її прохання і подарував головній героїні рукописний варіант «Аліси» з власними ілюстраціями на Різдво в 1864 році. Влітку 1865 з'явилося перше друкарське видання, 150-річчя якого і відзначається цього року.
Цей рукопис, до речі, зберігся і знаходиться зараз в Британській бібліотеці в Лондоні. Скоро він відправиться через океан, в Америку, для участі в урочистостях з нагоди 150-річного ювілею книги. У нью-йоркській бібліотеці Моргана і в філадельфійському музеї Розенбаха пройдуть виставки на честь пам'ятної події. У самому Лондоні виставка пройде в другій половині цього року.

                                      Оксана Федоренко - бібліотекар відділу мистецтв.


Джерело: http://www.newizv.ru/culture/2015-01-19/213236-britanija-vypustila-marki-k-jubileju-alisy-v-strane-chudes.html

Немає коментарів:

Дописати коментар