понеділок, 12 серпня 2013 р.

"Книготерапія" у Літньому читальному заліДо кінця літа лишилося не так багато часу, а більша частина кіровоградців так і не мала змоги кудись поїхати відпочити. Причин на те було вдосталь: брак часу, відсутність підходящої компанії, надважливі справи вдома та безліч інших цікавих варіантів. На питання: як ви провели літо? Люди з посмішкою відповідають, що встигли провести його тільки поглядом! Між тим всі ми розуміємо, що відпочинок тіла та душі потрібен нам як повітря. Можливо, саме для цього природа і дарує нам теплі дні аби всі ми більше знаходилися на свіжому повітрі та заряджалися потужною енергією сонця та приємними враженнями на цілий рік.
Якщо ви бажаєте відпочивати не у чотирьох стінах, а близь зеленої травички та ялиночок та при цьому здобути для себе максимум користі, завітайте в літній читальний зал, розташований на прибудинковій території обласної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського. Привітні працівники з понеділка по п’ятницю пропонують користувачам та гостям цікаві книги та періодичні видання з 10.00 до 16.00.
Читання – це самий цікавий, простий та доступний спосіб, за допомогою якого можна себе вдосконалювати. Кожна людина від такого заняття може отримати безліч переваг – збільшити свій словниковий запас та підвищити загальну грамотність. За рахунок читання підвищуються мовні навички, здатність чітко, гарно та якісно формулювати свої думки. Після того як ви прочитаєте декілька класичних творів у вас підвищиться і талант оповідача, що безперечно допоможе у спілкуванні з людьми. Читання додає впевненості, адже в розмові можна продемонструвати глибоке знання того чи іншого предмету та високу ерудицію. А визнання оточуючих позитивно впливає на самооцінку.
Щодня в наше життя приходять стреси і кожен намагається позбутися їх у свій власний спосіб, та мало хто знає, що читання допомагає знизити стрес. Ритміка кожного книжкового тексту має властивість заспокоювати психіку та звільняти організм від стресу, особливо корисно відпочити з книгою перед сном. Хочете вірте, а хочете – ні, але читання книг позитивно впливає на наше мислення, адже читаючи ми міркуємо над тією чи іншою ідеєю твору, тому пам'ять та мислення інтенсивно розвиваються, поки ми крокуємо книжковими рядками.
До речі, при читанні активність мозку збільшується, він постійно знаходиться в тонусі, а це дає надійний захист від захворювань мозку. Якщо мозок людини швидко старіє, то старіє і вона сама, читання примушує його постійно працювати, і таким чином продовжує молодість. А ще читаюча людина розвивається творчо, в неї поліпшується сон, покращується концентрація уваги та здатність приймати зважені рішення. Що не кажи, з якого боку не подивись, а читання вкрай необхідне всім нам.
Сподіваємось, що ви відвідаєте сучасну бібліотеку свого міста, а курс «книготерапії» допоможе вам бути завжди молодими, здоровими та гармонійно розвиненими особистостями. Бібліотека ім. Д.І.Чижевського щиро запрошує вас до літнього читального залу, приходьте, відпочивайте, вдосконалюйтесь.
                   Оксана Федоренко - працівник відділу
                              соціокультурної діяльності.


Немає коментарів:

Дописати коментар