пʼятниця, 14 жовтня 2011 р.

Екотренінг в бібліотеці

На початку ХХI століття в усьому світі велика увага приділяється екологічній культурі і свідомості, інформованості людей про екологічну ситуацію в світі, регіоні, місці проживання, обізнаності з можливими шляхами вирішення екологічних проблем, збереження біосфери і цивілізаціі.

Основне завдання екологічної освіти та виховання населення – необхідність закріпити в суспільстві усвідомлення того, що природні багатства не безмежні. Сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь. Як казав Антуан де Сент-Екзюпері: “Ми не отримуємо у спадщину Землю від пращурів, ми отримуємо її в борг від наших дітей”.
Сьогодні на нашій планеті безліч екологічних проблем: руйнування і збіднення природних багатств, забруднення води, повітря, грунту, які сталися через екологічно безграмотну діяльність людини, її низьку екологічну культуру. Не випадково, коли екологічний стан природного середовища став загрожувати здоров`ю і життю всього людства, постало питання про необхідність масової екологічної освіти населення.
Відсутність необхідних знань, їх невідповідність реаліям сьогодення породжує неспроможність передбачити всі, і в тому числі й негативні, наслідки втручання людини в природні процеси.
26 вересня 2011року у відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського відбувся тренінг “Еко-орієнтири: формування екологічносвідомого ставлення до життя” для студентів II -го курсу психолого-педагогічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка, який проводили залучені тренери - головні спеціалісти міського центру соціальної підтримки сім’ї, дітей та молоді психологи Оксана Клименченко і Римма Мирна. Метою тренінгу було виховання у молодого покоління небайдужого ставлення до болючих проблем довкілля. В процесі спеціалізованих завдань майбутні молоді спеціалісти вчилися формувати свою позицію, неординарно мислити, аргументовано відстоювати свою точку зору.

Під час тренінгу розглядалися такі питання:
людина — господар природи?
у людства є проблеми важливіші екологічних?
чи винна тільки промисловість в екологічній кризі?
такій людині як я важко що-небудь зробити для природи?
В ході обговорення питань думки учасників розділились. Одні давали стверджувальну відповідь на поставлені запитання, інші - заперечну. Кожен з учасників активно відстоював свою позицію, наводив приклади, ділився з присутніми своїми спостереженнями. Під час жвавої дискусії учасники показали знання з основ екології, екологічної культури, екологічної свідомості, вміння робити висновки.

Нарівні з визначеними позиціями стосовно екологічної кризи і шляхів виходу з неї у студентів народжувались і нові ідеї. Це було важливо для визначення гармонії між людиною і природою, тобто, це був підйом свідомості на новий філософський рівень.
У зворотньому зв’язку з тренерами цікавими були відповіді студентів на запитання : “Що з цього тренінгу я візьму з собою”. Головна думка прозвучала так: від екологічних знань до екологічних дій, які сприятимуть формуванню у молоді активної громадської позиції у природоохоронній діяльності.

Вікторія Одегналова,
головний бібліотекар відділу документів
з питань економіки, виробництва та природничих наук.

Немає коментарів:

Дописати коментар