четвер, 2 червня 2011 р.

Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство.

Таку назву мав обласний семінар-практикум для директорів районних (міських) бібліотек для дорослих, який проходив 25-26 травня 2011 року у Гайворонській центральній районній бібліотеці.
Базою проведення семінару ця бібліотека була вибрана невипадково. Тут дійсно багатоаспектний характер соціального партнерства, закріплений відповідними угодами про творчу співпрацю.
Більшість учасників семінару виїздили з Кіровограда. Хоча дорога була і нелегкою, але настрій у всіх був гарний. По приїзді в Гайворон нас гостинно зустріли господарі: з хібом-сіллю та піснями.
Розпочався семінар з виступу заступника голови райдержадміністрації Олександра Грудзицького, який привітав учасників семінару та розповів про співпрацю з бібліотекою.
З привітальним словом виступили заступник начальника управління культури та туризму облдержадміністрації Валентина Животовська, начальник відділу культури і туризму Гайворонської райдержадміністрації Ірина Паршогуба та директор ОУНБ ім।Д.І. Чижевського Олена Гаращенко.
Цікавим і змістовним був виступ директора Гайворонської ЦБС Вікторії Рейниш, яка розповіла присутнім про роль і місце Гайворонської ЦРБ в соціокультурній інфраструктурі району, а також про досвід соціального партнерства.
Учасники семінару уважно прослухали консультацію заступника директора з наукової роботи ОУНБ ім. Д.І. Чижевського Валентини Козлової на тему “Соціальне партнерство як фактор підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування місцевої громади”. Також цікавими були виступи представників партнерських організацій.
Перший день семінару закінчився екскурсією по центральній бібліотеці. А ввечері всі дружно зібралися в міському дитячому таборі, де, не дивлячись на втому, гарно відпочили у сосновому лісі.
Другий день семінару розпочався зі знайомства визначних місць Гайворона. Учасників семінару привітно зустріли в музичній школі, де навчався видатний композитор Ігор Крутой. Потім всі відвідали “Іванкову криницю”, де знаходиться джерело з цілющою водою. Якщо говорити про “Іванкову криницю”, то це гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Природне мінеральне джерело, яке знаходиться у великій балці поблизу села Котівка Гайворонського району. Всі присутні з задоволенням пили джерельну воду.
Жвавий інтерес учасників семінару викликало відвідання Заваллівської селищної бібліотеки, переможця обласного конкурсу “Краща сільська бібліотека Кіровоградщини 2010 року”. Завідуюча Наталя Пахович поділилася досвідом своєї роботи. Бібліотека знаходиться в приміщенні колишнього дитячого садка. Книгозбірня має відремонтоване, гарне та затишне приміщення, комп'ютерне обладнання, доступ до мережі Інтернет. Привітав присутніх голова Заваллівської селищної ради Валерій Дубинський, який постійно підтримує бібліотеку, допомогає у вирішенні різних проблем.
Під час проведення круглого столу на тему “Соціальне партнерство: досвід колег” учасники обмінялись цікавим досвідом своєї роботи. Найбільш активними були: м. Олександрія, Світловодський, Долинський, Петрівський та Онуфріївський райони.
Додому всі поверталися з гарним настроєм, бо крім знань, отриманих на семінарі, отримали ще багато позитивних вражень як від самого міста Гайворона, так і від спілкування з колективом районної бібліотеки, яку очолює Вікторія Рейниш, не лише красива жінка, а й досвідчений кваліфікований керівник.

Немає коментарів:

Дописати коментар