Читання відволікає, стимулює пізнання, допомагає зберегти психічне здоров’я, додає сил і витримки, нагадує, що життя триває. Як бачите, аргументи переконливі. Тож маємо надію, що у декого з вас є можливість повернутися до довоєнних звичок, зокрема читання, як своєрідної терапії від стресу. Тоді вперед – дозволимо організму відпочити та відновити ресурс. Бібліотекарки Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського зібрали добірку книжок, доступних у книгозбірні, з якими можна відволіктися та зануритися в інший світ.
Пропонуємо прочитати веселі й цікаві історії, які підіймають настрій і відволікають від думок про війну.
Франческа повертається! Командний центр управління польотами НАСА чекає ще більше пригод та викликів. Джорджіо та Франческа стають героями власної бондіани, разом рятують світ й одне одного, отримують офіцерські звання та дізнаються, як правильно закручувати гайки. Нова книжка Доржа Бату – це невигадані історії про дружбу, любов, толерантність, бійки, афери, спецоперації і навіть смерть. А також про те, що робота в команді – це не лише вміння добре робити свою справу, а й бути поруч у потрібний момент.
Це – епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда – про владу минулого над майбутнім, про кохання і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою.
Стресостійкість і вміння долати страх – навички на мільйон під час війни, яка триває вже більше трьох місяців. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Люди ночують у бомбосховищах, вивозять із небезпечних місць рідних, втрачають зв’язок із близькими, щогодини живуть із відчаєм і болем. Психологи світу сформулювали корисні поради, як опанувати себе в критичних умовах, як допомогти близьким та підтримувати здоровий психічний стан у критичних умовах.
Як почати цінувати життя та насолоджуватися кожною хвилинкою? Про це можна дізнатися з книги: Ялом, Ірвін. Вдивляючись у сонце. Долаючи страх смерті. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 299 с.
Cтрах смерті (у молодих чи старих однаково) переслідує нас протягом життя. Ірвін Ялом знає, як притлумити ці деструктивні та похмурі роздуми і прийняти життя в його неминучій скінченності. З гумором і теплотою автор аналізує причини й наслідки, знаходить інструменти для боротьби з потаємними демонами та страхами. Він вчить нас вдивлятись у майбутнє, приймаючи життя таким, яким воно є. Захоплива й цікава розповідь від майстерного оповідача та професіонала своєї справи.
Є те, що людина може змінити, і те, що ні. Хоч би як сильно ви не сварилися з представником авіакомпанії, яка скасувала рейс через погодні умови, це не зупинить шторм. Хоч би як ви не нервувалися в заторі, швидше поїхати не вдасться. Ви не примусите техніку не ламатися в найневдаліший момент, не станете нижчим або вищим, не народитеся в іншій країні. Але нервуючись через те, що не змінити, ми витрачаємо сили, ресурси й час, які могли би спрямувати на те, на що справді можемо вплинути.
В есеях збірки Мости замість стін, або Що об’єднує українців?/ упорядниця Тетяна Терен. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 144 с. двадцять українських інтелектуалів розмірковують про феномен суспільних мостів і стін. Для чого вони існують? Чи завше мости сприяють порозумінню? А може, іноді дозволяють переступати межі? Чи завжди стіни неодмінно роз’єднують? А може, часом захищають? З ким і як варто будувати мости, а від кого – боронитися стінами? Видання допомагає глибше подивитися на події, що відбуваються, і побачити, як давно йде війна проти України.
Не забули бібліотекарі і про дітей – вони охоче зануряться у книжковий дивосвіт, де здійснюються найфантастичніші мрії, добро завжди перемагає, а автори мають блискуче почуття гумору і часом іронізують не лише над своїми героями, а й над читачем.
Дитяча письменниця Оксана Лущевська радить читати з дітьми українські народні казки про силу та віру.
Тож із книгою дитина не лише з головою порине у неймовірні казкові пригоди – у справжній фонтан казок, а й дізнається про те, яка вона – сучасна українська казка: народжена із глибинних народних традицій і по-сучасному яскрава, різноманітна, ефектна й іронічна.
Читання з дітьми казок про перемогу добра над злом заспокоїть напружену емоційність і посилить почуття віри.
Якщо ви губитеся і вам бракує слів, щоб поговорити з дитиною про складну тему війни, допоможе книжка: Романишин Романа, Лесів Андрій. Війна, що змінила Рондо. – Львів: Видавництво «Старого Лева», 2015. – 36 с.
«Війна, що змінила Рондо» – книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, але торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще книга –привід для вдумливої розмови з дітьми (або й із собою) про події в Україні і світі у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.
Книга «Війна, що змінила Рондо» дуже важлива у наші непрості часи, бо діти теж мають право знати, що відбувається, і з ними можна (а іноді треба) говорити про великі, складні й сумні події. Книга вчить, що, об’єднавши зусилля, можна перемогти найлютішого ворога. Після найжахливішої темряви і розрухи завжди з’являється світло і настає відновлення.
Читайте повільно, розмірено, організовуйте колективні читання у групах, залучайте дорослих різного віку та старших дітей.
Ганна Федорова,
відділ формування фондів
Немає коментарів:
Дописати коментар