четвер, 26 травня 2022 р.

Жити із зеленим серцем

Хто не знаходив душевного спокою та натхнення, прогулюючись лісом, пірнаючи у хвилі океану чи насолоджуючись простими втіхами парку. До того ж багато досліджень також встановили однозначний зв’язок між природою і здоров’ям людини. Однак сумна правда в тому, що ми зіпсували своє природне середовище. Тому середовище в наших домівках і на робочих місцях містить забруднене повітря, токсичні мийні засоби, шкідливі речовини у продуктах харчування та питній воді. Отже, що ми зможемо з цим зробити? Адже великий бізнес не завжди ставитиме ваш добробут на перше місце. Кожен відповідає за власну освіченість і рішучі дії.

Тому книга Браун, Ґей. Жити із «зеленим серцем». Подбай про себе і планету / Ґ. Браун. – Київ : Наш формат, 2020. – 280 с. може стати для вас безцінним путівником у майбутнє.

У цій книзі Гей Браун розповідає про те, які наші дії можуть одночасно покращити добробут і відновити планету. Наш повсякденний вибір насправді здатен привести до крутого зламу, який допоможе повністю переосмислити ставлення до здоров’я й доступність «зеленого» способу життя. Проаналізувавши все можливе – від стану води до якості зубної пасти, – Гей дійшла висновку, що всі ми здатні взяти безпосередню участь у розв’язанні проблем довкілля. Книжка «жити із «зеленим серцем» є втіленням відомого вислову «Мислити глобально, діяти локально». Прочитавши цю книгу, ви, можливо, і не встановите системи фільтрації повітря, та, найімовірніше, посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.

Катерина Ісаєнко, відділ документів
з питань медицини та охорони здоров’я


 Барви степу



Барви степу: Живопис. Графіка. Скульптура. Кераміка. Декоративно-прикладне мистество = The colors of the steppe / Департамент культури та туризму Кіровогр. обл. держ. адміністрації, Кіровогр. обл. організація Нац. спілки художників України, Кіровогр. обл. універсальна наук. б-ка ім. Д. І. Чижевського, КЗ "Музей мистецтв Кіровогр. обл. ради" ; упор.: М. Надєждін, А. Надєждін, А. Хворост ; пер. Л. В. Яцкул ; ред.: В. Г. Животовська, С. А. Ушакова. - Кропивницький : "Поліум", 2021. - 149,[3] с. : іл. - Текст укр. та англ. мовами

 

    Той кому хоч раз довелося зустрітися з творами кіровоградських художників назавжди запам’ятає особливу, неповторну колористику яскравої, сонцедайної палітри барв, насичену глибокими контрастами світла і тіні, кольорами безкрайнього неба і духмяних степових трав. Глибоко ятрять душу сповнені внутрішньої напруги філософські образи, створені майстрами живопису, графіки, скульптури, прикладного мистецтва, в яких бринить струною історії відлуння величні слави і гіркоти трагедій, збереглися в пам’яті нашого краю. 
    Мистецький альбом-довідник «Барви степу» репрезентуєдоробок більше шістдесяти митців Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, починаючи з 60-х років минулого століття по теперішній час, і розрахований ознайомити широке коло шанувальників мистецтва з історією та представниками живопису, графіки, скульптури, майстрами театрального мистецтва, їхньою творчістю. Разом з тим альбом є яскравою візиткою карткою Кіровоградської області, гарним подарунком туристам та гостям міста над Інгулом.

 Владислава Онищенко

бібліотекар відділу краєзнавства

Обласної універсальної наукової бібліотеки

ім. Д.І. Чижевського 

Ознаки добра і зла

Арі Турунен народився в 1966 році у Гельсінкі. Має наукові ступені з політології і соціальних наук. Написав дев’ять книг про звичаї, забобони, пихатість, брехню, опір, історію алкоголю, забуті історії міст тощо, які перекладені дванадцятьма різними мовами. Чому відьма літає на мітлі, а чорт має роги? Чому заяча лапка приносить удачу, а сім – щасливе число? Як ім’я впливає на долю людини і яким був знак Каїна?

У своїй книзі «Ознаки добра і зла. Забобони: Історія забобонних звичаїв» Арі Турунен знайомить читача зі строкатим і захопливим світом забобонів, які в повсякденному житті ми часто навіть не помічаємо. Ми стукаємо по дереву чи плюємо через плече, коли дорогу перебігає чорна кішка, але більше не знаємо, чому так робимо. За допомогою забобонних звичаїв боролися зі страхами, але також прагнули подбати про власне щастя й вдачу, бо людина – єдина тварина, яка свідомо намагається вплинути на власну долю. У семи «щасливих» розділах книжки автор зазирає в історію культури забобонів і розкриває деякі дивовижні секрети. Наприклад, сережки спочатку використовували для захисту від злих сил, слово «паніка» має походження від бога Пана, що визивав безконтрольний страх, а схрещення середнього і вказівного пальців для уникнення невдачі спочатку було символом парування.

Віщі сни і нічні жахи, талісмани на удачу і пророчі видіння, священні слова і сатанинські вірші, привиди, брамники, відьми, алхіміки… І це все зібрано докупи! Книга вміщує багато ілюстрацій картин відомих художників. Тут і Дієго Веласкес, і Меризиі да Караваджо, і Франсіско-Хосе де Гойя та Генрі Фюзелі…

Науково-популярне видання розраховане на широке коло читачів. Фонд відділу абонемента отримав цю книгу завдяки Програмі поповнення фондів публічних бібліотек-2021, яку реалізовує Український інститут книги. Чекаємо на всіх, кого цікавлять забобонні звичаї!

Наталія Білаш завідуюча відділом абонемента


пʼятниця, 13 травня 2022 р.

"Павутиння мороку" - новий цикл книг Андрія Кокотюхи

 


Представляємо вашій увазі книги з нового циклу «Павутиння мороку» відомого сучасного українського письменника Андрія Кокотюхи. Автор досконало знається на створенні динамічного, заплутаного та місцями моторошного детективу. Кожен новий роман до останньої сторінки тримає читача в напрузі та невідомості. Ніколи не знаєш, чого очікувати, перегортаючи та читаючи наступну сторінку книги. Андрій Кокотюха гарантує, що ви будете вражені.

«Розбите дзеркало» - перший детектив з представленого циклу. Вже навіть з назви зрозуміло, що це детектив з елементами містики. Але є одна особливість – вперше автор пропонує в якості героїні жінку. Хоча наголошує – це чоловічий погляд на героїню.

Головна героїня – Лора Кочубей. Вона не любить відряджень, тож не збиралася довго затримуватися по справах у новому місті. Але все пішло не так як планувалось…

«Лихе око» – продовження детективу з циклу «Павутиння мороку».

Лора Кочубей знову їде у відрядження залагодити дрібну проблемку. Там вона зустріла одну жінку, яка мститься кожному, кого вважає винним у загибелі свого сина. Встигла вона кинути своїм лихим оком і на головну героїню роману.

Книги знаходяться у відділі обслуговування користувачів. Чекаємо всіх шанувальників містики та детективу!

Ірина Рєзнік, завідуюча відділом обслуговування користувачів

четвер, 12 травня 2022 р.

Корморан Страйк веде розслідування

Іноді відомі письменники, бажаючи спробувати себе у новому жанрі, використовують псевдоніми. Такий прийом застосовував, приміром, Стівен Кінг, а знана британська письменниця Джоан Роулінг (так, так, та сама – творець  «Гаррі Поттера»!!!) створила цілу детективну серію під псевдонімом Роберт Галбрейт

Колишній військовий слідчий Корморан Страйк, який в Афганістані втратив ногу, повернувшись додому в Лондон, відкриває детективну агенцію, але заледве зводить кінці з кінцями. Агенція має одного-єдиного клієнта, а кредитори тиснуть зусібіч. Аж тут до нього приходить брат відомої супермоделі з проханням розслідувати загадкову смерть його сестри. Поліція закрила справу як самогубство, але брат відмовляється в це вірити. Страйк поринає у яскравий і розпусний світ шоу-бізнесу, де правлять насолоди, спокуси й облуди. Ви гадаєте, що все знаєте про детективів? Це ви просто не бачили, як веде розслідування Страйк. Всі три романи про Корморана Страйка – «Кувала зозуля», «Шовкопряд» і «Кар'єра лиходія» – очолювали як місцеві, так і міжнародні списки бестселерів і лягли в основу телесеріалу, знятого «Bronte Film & Television». 

Фонд відділу абонемента збагатився найзахопливішими британськими детективами завдяки Програмі поповнення фондів публічних бібліотек - 2021, яку реалізовує  Український інститут книги. Чекаємо на шанувальників детективного жанру!

Наталія Білаш завідуюча відділом абонемента


середа, 11 травня 2022 р.

Розенлунд Маркус "Погода, яка змінила світ"

 


Автор книги – науковий журналіст національної телерадіокомпанії Фінляндії, понад двадцять років працював над популяризацією науки кліматології.

Цікавий оповідач, Маркус Розенлунд в своїй книзі подорожує машиною часу крізь століття та розповідає, як погода впливала на життя цілих цивілізацій. Крізь сплетіння наукових фактів з історією та суспільними науками читач дізнається, який існує зв’язок між казковими тролями і кліматичними змінами, між примхами стихії та поразками видатних полководців. Але ця книжка – не набір сухих фактів. Пояснюючи складні речі простими словами, часом із гумором, автор застерігає проти того, що може статися, коли нехтувати глобальним потеплінням сучасності, головною причиною якого є людська діяльність.

Розенлунд Маркус. Погода, яка змінила світ / М. Розенлунд ; пер. зі швед. М. Никончук ; Укр. ін-т книги. - Львів : Вид-во Анетти Антоненко ; К. : Ніка-Центр, 2021. - 223,[1] с. – подарунок для поціновувачів хужожнього репортажу, кліматології та історії.

З цією книгою можна ознайомитись у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук.

Наталія Івахнюк, відділ документів з економічних, технічних та природничих наук

Алесандра Горовіц «Собакознавство. Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом»

 

Упорядник цієї книги – американська вчена-конгнітивістка  Алесандра Горовіц, яка вклала у книгу весь свій досвід і знання щодо собаківництва. Ви не знайдете в ній рекомендацій, як за декілька занять навчити собаку виконувати всі ваші команди, оскільки  ця книга - не посібник з дресирування. В ній описані результати останніх досліджень у галузі фізіології та психології  тварин.  Книга не має яскравих наочних картинок, але вона цінна тим, що тут можна прочитати про: особливості функціонування організму собаки, відмінності між породами, основні моделі поведінки собак при різних психологічних станах, важливість нюхових рецепторів при вихованні і дресируванні цуценяти. Докладно розписана собача психологія з прикладами, і багаторазово підкреслено те, що не можна застосовувати до собаки ази людських взаємин, так як собака мислить по-іншому, оскільки постійно живе в теперішньому часі і не здатна до абстрактного мислення.  Особливо ця книга може стати в нагоді кінологам-початківцям, та й просто людям, які мають собак, оскільки вона навчить добре розуміти свого домашнього улюбленця, і час, проведений разом, буде насичений радістю та взаєморозумінням.
Працівники відділу документів з економічних технічних та природничих наук бажають всім господарям чотирилапих, щоб кожна мить спілкування  з вашим волохатим другом була прекрасна і приносила щастя та задоволення, а книга Алесандри Горовіц «Собакознавство. Що собаки знають, бачать і відчувають нюхом» вам у цьому допоможе.                                                                                     
 Юлія Олейніченко, відділ  документів з економічних, технічних та природничих наук

Толерантність = людяність

У зв’язку з повномасштабною війною росії проти України зростає кількість громадян з інвалідністю. Серед них є діти. Тому сьогодні важливо дізнаватись більше про людей з особливими фізичними потребами. Так ми, дорослі, станемо більш толерантними та знайдемо правильну відповідь, коли діти запитають нас про людей з обмеженими фізичними можливостями.

Психологи радять не заглиблюватись в пояснення причин інвалідності. Потрібно пояснити, що діти з особливими фізичними потребами граються в ті ж самі ігри, що й звичайні діти, люблять складати конструктори та пазли, мають серед улюблених іграшок ляльки та м’ячі, «зависають» у планшетах… Правильно буде розказати дитині про те, що полегшує життя людям з особливими фізичними потребами. А ще краще – завітати з малечею до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського і наочно показати кнопку виклику для користувачів з інвалідністю та пандус, книги зі збільшеним шрифтом, шрифтом Брайля та аудіокниги, монітори-лупи (прилади для збільшення друкованого тексту) та тренажери для поліпшення зору. До того ж у фонді відділу абонемента маємо цікаві дитячі книги, які навчать добру та толерантності. 

 

Одна з таких книг «Комп і компанія» Анни Коршунової. Головного героя твору Владика, який виріс у місті і не уявляє життя без  ґаджетів, батьки відправляють на канікули у село. Хлопець там знайомиться з однолітками, серед яких Квітик (Вітя Квітка), який мріє навчитися ходити. «У мене ДЦП, це з дитинства, але якщо дуже старатися, то все вийде. Мама й старається, на двох роботах працює, городів понабиралася, щоб мене по санаторіях возити… Мені й операцію минулого року зробили…», – розповідає Вітя новому знайомому. На допомогу Квітику прийдуть справжні друзі та кінь Михайло Іванович. Це видання може стати для підлітка першим кроком до усвідомлення переваг «живого» спілкування. Крім того, твір показує позитивний приклад адаптації дітей з особливими фізичними потребами до повноцінного життя в суспільстві та їхнього спілкування зі звичайними дітьми, допомагає формуванню поняття рівності й взаємоповаги у таких стосунках.



Запрошуємо почитати разом з дитиною «Комп і компанія» Анни Коршунової! Книга знаходиться у фонді відділу абонемента.

Наталія Білаш, завідуюча відділом абонемента