Аріанна Гаффінґтон – суперзірка американської журналістики й засновниця легендарного медіапорталу The Huffington Post, одна з найвпливовіших жінок у світі. Її ім’я раз у раз опиняється у престижних рейтингах, а фото з’являється на обкладинках журналів. «Оце так успіх!» – скажете ви. Та одного дня, знепритомнівши від утоми й недосипання, Аріанна замислилась, чого їй вартує такий успіх і чи він справжній?..
четвер, 30 грудня 2021 р.
4 критерії успіху засновниці The Huffington Post
В очікуванні «дива»
понеділок, 20 грудня 2021 р.
Літературний дебют Юрія Коваля 15 грудня 1957 року в газеті «Ленінець» вперше надрукована байка «Груша» Юрія Коваля
Ольга Чужа,
відділ рідкісних і цінних видань
середа, 15 грудня 2021 р.
Легенда одного життя (до 130 річчя від дня народження Володимира Симиренка)
Серед тих, хто самовіддано підтримував українське садівництво, хто перетворював його в науково-практичну галузь, був відомий український помолог і селекціонер плодових культур в Україні, Володимир Симиренко. «Я вкрию садом увесь світ», – цим гаслом Володимир Симиренко керувався упродовж всього свого життя. Його внесок у садівництво не поступається науковому доробку його батька – видатного вченого-помолога Левка Симиренка.
Науково-популярна книга: Ковтун, Юрій Іванович. Сузір’я Симиренків / Юрій Ковтун. - К. : Україна, 2009. – 379 с. : іл., портр., фото присвячена дослідженню виникнення і зростання родовідного древа славної династії Симиренків. Своїм корінням вона сягає сивої давнини – часів козаччини, чумакування, кріпацтва, першопочатку цукровиробництва в Україні, а верховіттям розростається в сучасне промислове садівництво, наукові засади якого розробили вчені Лев Симиренко та його син Володимир. Автор приділяє багато уваги також історії садівництва. Видання включає в себе ряд матеріалів і фотографій, що публікуються вперше.
Є люди, біографії яких настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно». Книга Уляни Скицької Наші на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ / Уляна Скицька. - Львів : Вид-во "Старого Лева", 2018. - 318 с. : фото.кол. – це 80 історій про непересічних людей, українців за походженням, яких визнав увесь світ, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки і український талановитий вчений-помолог та організатор вітчизняної садівничої науки Володимир Симиренко.
Напевно, кожному з нас цікаво дізнаватися історії родинного успіху. Автор книги Водотика, Тетяна Сергіївна. Історія успіху: видатні українські бізнесмени ХІХ ст. / Т. С. Водотика ; худ.-оформ. Г. Проніна. - Харків : Фоліо, 2020. – 234 с. : іл. - (Сер. "Справжня історія"). - Бібліогр. в кінці ст. дослідила історії людей, вдача та праця яких надихають і сьогодні. Особисті історії видатних людей покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, неправильно оцінювали власні можливості й перспективи. Так, деякі з них побачили крах своїх дітищ. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок. Книжка по-новому розкриє читачам історію родини Симиренків.
Про постать видатного українського вченого-садівника, помолога та організатора вітчизняної садівничої науки професора Володимира Симиренка та його вагомий науковий спадок та глибинну життєву трагедію ви дізнаєтесь зі статті: Владимир Симиренко - гордость украинского садоводства // Огородник. - 2021. - № 9. - С. 22-23.
Володимир Симиренко відіграв велику роль у розвитку сучасного садівництва не тільки України, а й всього Сходу Європи. Монографія, яка вже стала для на історією і яку подарувала бібліотеці українська діаспора Канади: Розгін, Іван. Володимир Л. Симиренко: короткий нарис життя та наукової й громадської діяльности / Іван Розгін ; Укр. Вільна Акад. Наук. - Вінніпeг : УВАН, 1959-1960. - 80 с. : портр, табл. - (Сер. "Українські вчені" ; ч.8-9). - Бібліогр.: с.75-76. досліджує життя та науковий спадок талановитого вченого.
Із представлених в огляді книг зрозуміло, яку велику роль у розвитку сучасного садівництва відіграв творчий геній родини Симиренків. Серед них особливе місце посідає Володимир Симиренко, який систематизував і впорядкував увесь біологічний фонд українського садівництва та видав «Помологічну книгу України» (1929).
Література зацікавить як представників наукового світу, так і пересічних громадян. Запрошуємо всіх бажаючих до відділу документів з економічних, технічних та природничих наук ознайомитись з даною літературою.
Вікторія Одегналова,
відділ документів з економічних,
технічних та природничих наук.
пʼятниця, 10 грудня 2021 р.
Поведінка мозку, любов та свобода
У виданні Барбари Оклі «Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну».–Київ: Наш формат, 2018 авторка ділиться ефективними навчальними методиками, легко та доступно пояснює причини непорозуміння та розкриває поведінку нашого мозку. Приклади, методики та ідеї ефективно навчать: виокремлювати найважливіші думки й утримувати їх у пам’яті. Цей посібник – кардинальна зміна погляду на навчання. Взагалі вчитися ніколи не пізно, треба тільки мати бажання. Це видання для кожного, кому подобається вивчати щось нове.
Геніальний німецький філософ і психоаналітик Еріх Фромм у своїй книзі «Мистецтво Любові».–Харків: Книжковий Клуб «Сімейного Дозвілля», 2018 шукає розв’язання найактуальніших проблем. Чи є любов почуттям, яке може опанувати кожен? Чи взагалі це складне мистецтво пізнає лише зріла особистість? Любов – це результат нашої праці, розв’язання до проблеми людського існування. Яка є любов між батьками і дітьми, братня, материнська, еротична, до себе, до Бога? У виданні обговорюється теорія любові, її практичні аспекти. Книга вчить аналізувати своє життя.
Ще одне видання Еріха Фромма «Втеча від свободи».–Харків: Книжковий Клуб «Сімейного Дозвілля», 2018 розкриває перед читачем саму суть свободи та як вона діє. Це велике дослідження характеру сучасної людини та проблем взаємодії між психологічними та соціальними чинниками суспільного розвитку. Сучасна людина стривожена і здатна віддати власну свободу всіляким диктаторам. Іноді вона добровільно відмовляється від незалежності, оскільки відповідальність її лякає. Розв’язання цієї суперечності становить предмет дослідження соціальної психології. Без багатьох прагнень людині бракувало б стимулів поводитися відповідно до соціальних та економічних вимог. Чи справді свобода має дві форми – хорошу й погану? Думка, викладена в цій праці, заслуговує на увагу всіх, хто цікавиться людиною та її майбутнім.
Ці та інші цікаві книги з психології можна взяти додому у відділі абонемента.
Неля Петухова, відділ абонемента
четвер, 2 грудня 2021 р.
Шлях рівних можливостей
Чи задумувалися ви коли-небудь, що відчуває людина, яка втратила зір? Наскільки зручно їй, наприклад, користуватися комп’ютером, опанувати пошук потрібної інформації в Інтернеті, спілкуватися в соціальних мережах? Інколи таку науку важко освоїти і людині з гарним зором. Але завдяки майданчику «ІнтерСвіт» люди з великими діоптріями мають змогу опанувати комп’ютерну грамотність і самостійно працювати за девайсом. З нагоди Міжнародного дня сліпих ми, бібліотекарі головної книгозбірні області, хочемо розповісти про свій досвід роботи із користувачами з вадами зору.
Цього року «ІнтерСвіту» виповнилося 10 років! У відділі абонемента ОУНБ імені Дмитра Чижевського його відкрили за проєктом «Доторкнись до світу в бібліотеці» в рамках Програми Підтримки Малих Проектів (SPA) та Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Партнерами в проєкті, крім бібліотеки, стали обласні організації УТОС та Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», а також обласна Асамблея інвалідів. Метою було надання вільного доступу до знань та інформації людям з вадами зору, підвищення якості їхнього життя, їх інтеграції в культурний простір громади. Для цього бібліотека отримала комп’ютери, обладнані спеціальною програмою для незрячих та слабозорих людей – JAWS, яка озвучує інформацію з екрана, тренажери для поліпшення зору та аудіокниги.
Звісно, десять років досить великий проміжок часу, і перелічити всю роботу «ІнтерСвіту» неможливо в одній статті. Детально з роботою можна ознайомитися на бібліотечній сторінці Майданчик «ІнтерСвіт» https://library.kr.ua/ic/blind/news-blind/. Але є певні події, на які хочеться особливо звернути увагу.
Чудовим доповненням до комп’ютерів та тренажерів стали апарати «Монітор-лупа» від благодійного фонду соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Єдність». За їхньою допомогою можна читати книги та переглядати періодичні видання, самостійно збільшуючи розмір шрифта, адаптуючи тексти під особливості свого зору.
У 2012 році в УТОСі ми відкрили бібліотечний пункт, де можна обміняти аудіокниги, взяти участь у тематичних та літературних зустрічах, голосних читаннях тощо.
Постійними відвідувачами та друзями бібліотеки стали вихованці спеціалізованого дошкільного закладу № 46 «Краплинка». Дітки залюбки відвідують майданчик: займаються на тренажерах, опановують корисні програми, відвідують майстер-класи, виставки творчих робіт, знайомляться з новинками дитячих видань.
Не менш цікавою для відвідувачів стала акція «Прийди – спробуй – відчуй!». Всі бажаючі, хто завітав до бібліотеки, мали можливість наосліп спробувати пришити ґудзика, скласти тренажер-пірамідку, розібрати суміш (відокремити кукурудзу, квасолю, пшеницю) або розкласти за розміром монети. Незабутнім був і майстер-клас «Золота рибка», який проводила незряча Оксана Андрієнко для дітей з вадами слуху – вихованців спеціалізованої школи №3.
Серед цьогорічних заходів найбільше УТОСівцям запам’яталася зустріч «Дивись на нас як на рівних», під час якої ми презентували літературні новинки сучасних українських та зарубіжних авторів.
На майданчику ми проводимо безліч тематичних зустрічей і виставок творчих робіт, майстер-класів і презентацій книг, навчаємо комп’ютерній грамотності і читанню книг за допомогою монітор-лупи. Карантинні обмеження, на жаль, внесли певні корективи, та, незважаючи на це, зустрічі відбуваються, залишаючись такими ж пізнавальними, теплими та цікавими.
Ольга Шпаченко,
провідний бібліотекар відділу абонемента