четвер, 8 липня 2021 р.

До дня народження Олега Сенцова, або Що почитати влітку у відпустці

 

Олег Сенцов «Купіть книгу – вона смішна». - Харків: «Фоліо», 2016 рік. Ненауково-популярний роман з елементами гумору.

В самоіронічній передмові автор, підписавшись паном Пупкіним З. Є., не називає книгу ні романом, ні оповіданням - скромно визначає його як твір.

Захоплюючий, нетривіальний сюжет, цікаві персонажі, що майже намальовані сатирично-реалістично; легкість та іронічність прози Олега Сенцова - все це чимось нагадує оповідання О. Генрі. Письменник розповідає про вигадані пригоди трьох друзів Джиммі, Біллі і Джеббса, які вирушили шукати стародавні міста в Африці, і про невигадані почуття: дружбу, любов, що проживають герої на сторінках роману.В невимушеній манері друзі-опоненти ведуть цікаві дискусії на теми релігії та віри, як бути щасливим, навіщо ми живемо, кожна людина сама коваль свого нещастя. Простими словами розмовляють про непрості речі.

Джиммі – «порядна людина, очкарик-інтелігент із душею теляти… автор теорії «Всі ми гнемо горба на ендорфін».

«Ти неправильно живеш і мислиш, Біллі. І багато живуть ось так, не радіючи. Хлопець Енді з вулиці Троянд, який від народження нічого не бачить, однаково намагається бути щасливим… Він може отримувати задоволення від простих речей. Я бачив якось одного хлопця, у якого є все… він не міг отримувати задоволення від величезної кількості цікавих речей… і був нещасний. Дуже. А там, на тій самій вулиці, хлопці грали у футбол і були щасливі, все, що у них було, - це м’яч, гра і вони самі.

Сонце, небо і вітер для всіх спільні… і від них завжди можна отримати свою порцію ендорфіна…»

«Про так званий парниковий ефект. Людству потрібна глобальна проблема. І чим вона глобальніша та страшніша, тим краще… управляти цим людством. Раніше у нас роздмухували проблему комуністичної загрози, тепер глобального потепління, не переживай, скоро придумають що-небудь страшніше, щоб ти вже боявся напевно і молився на своїх політиків - єдиних, хто зможе з нею боротись…»

Біллі – «стріляний горобець, але… недостатньо проникливий…»

Джеббс – ініціатор подорожі, «покидьок–ілюзіоніст з задатками харизми… попередня ідея якого була постачання айсбергів вдячним жителям Сахари».

Одного вечора раптово з’являється незнайомець чи то інфернальної, чи то ангельської сутності та пропонує друзям виконати їх бажання. Один замовляє поле Cannabis, другий - 60 тонн алмазів, третій - щоб люди говорили правду…

Як розвиватимуться події далі - читайте в книзі Олега Сенцова «Купіть книгу - вона смішна».

Запрошуємо вас до відділу абонемента!

Олена Мазур,

 бібліотекар відділу абонемента.

Немає коментарів:

Дописати коментар