пʼятниця, 21 квітня 2017 р.

Не маєш часу на читання? Слухай!

Читати – це зараз модно! Читання книг робить кожного з нас більш освіченим, розумним, ерудованим. Навряд чи знайдеться багато людей, які заперечать це, але в той же час навряд чи знайдеться багато людей, у яких дуже багато вільного часу. Особливо того, який можна присвятити читанню.
Але що ж робити, якщо хочеться читати, але зовсім бракує на це часу? Вихід із такої ситуації є – це аудіокниги. Для людей, які, можливо, чують про це вперше, варто пояснити, що ж таке аудіокнига або як ще її називають книга вголос. Це озвучена та записана на цифровий носій книга. Озвучують такі книги переважно професійні актори та диктори.
Тож, якщо маєте бажання читати, але не встигаєте це робити, запрошуємо вас до відділу абонемента обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського міста Кропивницького. Тут до ваших послуг чималий  медіафонд, який налічує понад 1500 примірників художньої літератури. Це - твори як  всесвітньо відомих класиків української та зарубіжної літератури, так і сучасних авторів. А також багато дитячих художніх творів, у т.ч. казок.
Час плине дуже швидко – ніби тільки зустрічали весну, а вже на порозі літо. Останній місяць весни завжди «гаряча» пора у випускників шкіл та студентів. Потрібно не тільки як слід підготуватися до іспитів, сесії, а ще й успішно здати ЗНО. Звісно, у таку пору часу катастрофічно на вистачає. Потрібно не лише повторити знання з певних дисциплін, але ще й перечитати купу програмових творів. І тут на допомогу Вам прийдуть аудіокниги, які ви можете взяти на певний термін додому у відділі абонемента бібліотеки. І, їдучи у транспорті, або виконуючи якусь фізичну роботу чи просто у хвилинку відпочинку можна прослухати потрібний твір і тим самим скоротити час на підготовку до іспитів.
До вашої уваги твори класиків української літератури – Григорія Сковороди «Твори», Івана Котляревського «Енеїда», Марка Вовчка «Твори», Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», Бориса Грінченка «Оповідання», драматичні твори та поеми Лесі Українки, Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», Івана Франка «Зібрання творів», Володимира Винниченка «Оповідання», Тодося Осьмачки «Старший боярин», Уласа Самчука «Марія» та багато інших, перерахувати які неможливо в одній статті, але вони є у відділі абонемента.
Крім українських класиків медіа фонд відділу абонемента має значну кількість дисків і зарубіжних авторів. Такі твори, як «Шагренева шкіра» та «Гобсек» Оноре де Бальзака, «Вечори на хуторі біля Диканьки» М. В. Гоголя, «Гаргантюа і Пантагрюель» Ф. Рабле, «Пригоди Тома Сойєра» М. Твена, твори Жуля Верна, Р.Л. Стівенсона, А.К. Дойля, М.А. Булгакова, Ф.М. Достоєвського, Д. Лондона та багато інших стануть у нагоді, якщо потрібно відновити у пам’яті сюжет твору, або ж просто є бажання перечитати  його ще раз.
А якщо хочеться прочитати якісь твори сучасних авторів, а не встигаєте, вихід також є - аудіокниги.   Новітня українська і світова література представлена різними авторами, різними жанрами. Тут і історичні романи, і сучасні детективи, і фантастика, і гумор. Тож до уваги читачів твори українських авторів – В. Шкляра «Залишенець.Чорний Ворон»,  «Елементал», С. Лойко «Аеропорт»,  твори Л. Костенко, І. Роздобудько, Є. Кононенко, М. Дочинця, Ю. Андруховича, братів Капранових, Кузьми Скрябіна, П. Глазового, В. Кожелянка, С. Жадана, Л. Дереша.
А прихильникам зарубіжної літератури пропонуємо послухати твори П. Коельйо, С. Шелдона, В. Аксьонова, Х. Муракамі, О. Марініної, А. Перес- Реверти, братів Стругацьких, Д. Кунца, М. Фрая, С. Лук’яненка, С. Кінсели та інших аторів, які вам будуть до вподоби.
Якщо у вашій родині є малеча, то цікаві казки та книги дитячих авторів – саме для вас. У відділі абонемента ви знайдете аудіокниги українських, німецьких, польських, румунських, арабських, словацьких народних казок. Казки І. Франка «Лис Микита», Ш. Перро «Казки», Г.-Х. Андерсена «Снігова королева» та «Дюймовочка», Р. Кіплінга «Мауглі» та «Казки», казки Братів Гримм «Бременські музики», «Бабуся Метелиця» та ін, казку Е. Т. А. Гофмана «Лускунчик» та безліч інших, які так люблять слухати діти.
До вподоби малечі будуть дитячі твори Всеволода Нестайка «Чудеса в Гарбузянах» та казкова трилогія «В країні сонячних зайчиків». До речі, цю трилогію В. Нестайко вигадував протягом чотирьох десятиліть. Перша книга трилогії «В країні сонячних зайчиків» була перекладена більш як на двадцять мов світу, перевидавалася понад п'ятнадцять разів. Саме захоплення читачів, які вимагали від автора «ще!» і надихнуло В. Нестайка продовжити історію улюблених читачами Сонячних Зайчиків, ще двома книгами: «Незнайомка з країни сонячних зайчиків» та «В країні місячних зайчиків». А маленьким любителям казкових історій сподобається аудіокнига Льюїс Керол «Аліса в Країні Чудес» – про дівчинку Алісу, яка одного разу, провалившись у кролячу нору, несподівано опинилась в химерній Країні Чудес. Ця книга увійшла до списку 12-ти «символів англійської культури», складеного Міністерством культури і спорту Великобританії.
А ще на вас чекає безліч казок і пригод казкових героїв, про які можна дізнатись, слухаючи аудіокнигу.
Тож, якщо не маєте часу на читання – слухайте! Чекаємо на вас у Бібліотеці.

Ольга Шпаченко,

бібліотекар відділу абонемента

Немає коментарів:

Дописати коментар