пʼятниця, 16 серпня 2024 р.

Такі, як ми. Про тварин та їхні характери


    Ви хочете здійснити неймовірну подорож? Наповнену гумором, цікавинками, а головне - розказану нашими друзями меншими! Харизматичні герої цієї книги з перших сторінок закохають вас у себе! 
    Ви прочитаєте історії з життя ледачкуватого кота Моні, суворого леопарда Аджая або ж загадкової п’явки Естель.  
Чому у котів світяться очі в темряві? Хто бачить світ в жовто-блакитних кольорах? Яка тварина може верещати голосніше, ніж надзвуковий авіалайнер? Хто спить лише 4 години на добу? Які тварини не мають зубів, а які навпаки мають їх аж тисячу ? Хто може обходитись без води і їжі 10 місяців? Якщо ви не знаєте відповіді на ці питання, вам обов'язково треба прочитати цю книгу. Вона неймовірна! А за допомогою додатка з доповненою реальністю усі портрети тварин у книзі оживають! 
    Пізнаючи природу, пізнаєш себе. Тож пропонуємо поглянути на тварин як на особистостей та знайти в собі спільні з ними риси. І одного дня на зауваження, що ти повільний, як равлик, відповісти: «Ні, я зосереджений, як леопард!» 
    З книгою Хоменко, Яна. Такі, як ми. Про тварин та їхні характери : для дітей дошк. та мол. шкільного віку / Я. Хоменко ; худ. О. - К. Прокопчук ; Український інститут книги. - К. : Час майстрів, 2023. - 176 с. : іл. - (Сер. «Відкривай») можна ознайомитися у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського.
    Книгу отримано в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек Українського інституту книги.
Марина Григор’єва, головна бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук


 

Зелена енергія


Що таке зміна клімату? Як вимірюється швидкість вітру? Чи залежить швидкість випаровування від розміру площі поверхні? Чому вам стає холодно, коли ваша шкіра волога? Книга «Зелена енергія» прийде на допомогу та надасть відповіді на ці та багато інших запитань. 
Це науково-популярне видання, в якому розповідається про зміни клімату, надаються різні відомості про види енергетичних ресурсів та подаються корисні поради, як підібрати теплоефективні будівельні матеріали та застосовувати якісні утеплювачі для будинків. А прості експерименти допоможуть зрозуміти, як використовувати безкоштовні види енергії ефективно й з користю для людини та світу.
Видання буде корисне та цікаве як для батьків, так і для дітей. Книга містить чіткі пояснення та яскраві ілюстрації, поєднані із доповненою реальністю (AR). 
AR – це технології, які доповнюють реальний світ. З їхньою допомогою ілюстрації в книжці оживають, можуть рухатися, розмовляти. Читачі можуть поринуть у цифровий світ із новими видами комунікації, слухати звуковий супровід, переглядати досліди тощо. 
З книгою Казанська, Ольга. Зелена енергія / О. Казанська ; ред. Л. Сук ; іл. М. Ласійчук ; Український інститут книги. - К. : Видавництво "Фастбінд Україна", 2023. - 63,[1] с. : іл. можна ознайомитися у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського.
Книгу отримано в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек Українського інституту книги. 
Марина Григор’єва, головна бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук.

 

Основи мінної безпеки



Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.

Через бойові дії на території нашої країни повсюди можна натрапити на заміновану землю! Вибухонебезпечні предмети становлять неабияку загрозу для здоров’я і життя людей. Ми не можемо чекати, доки рятувальні служби зроблять нашу країну цілком безпечною. Подбати про життя і здоров’я наших дітей ми повинні вже зараз! 

Книга «Основи мінної безпеки» – ваш помічник і порадник з правил поведінки під час військових дій. У легкій і цікавій формі він навчить вас як зберегти здоров’я і життя в умовах сьогодення.

Ця книга стане в нагоді, щоб попередити нещасні випадки і травмування через необачне поводження з мінами. Видання містить інтерактивні завдання, вікторину і тест, що допоможуть краще засвоїти матеріал. Оригінальна подача матеріалу й гарні ілюстрації, безумовно, зацікавлять маленьких читачів та зроблять навчання ефективним і необтяжливим.

З книгою: Ольховська, Олена Михайлівна. Основи мінної безпеки / О. М. Ольховська, Ю. В. Єрьоменко. - Харків : Ранок : ВГ "Кенгуру", 2023. - 64 с.: іл. можна ознайомитися у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського. 

Книгу отримано в рамках програми поповнення фондів публічних бібліотек Українського інституту книги. 

Марина Григор’єва, головна бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних та природничих наук


 

Книги для оксамитового сезону

 Книги, які приємно почитати наприкінці спекотного літа, набувають особливого шарму. Напередодні оксамитового сезону вони чекають свого часу на поличках відділу абонемента Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Книга Катерини Палагути «У пошуках щастя» надійшла до відділу перед літом. Головні герої цієї різнопланової збірки оповідань хвилюються, долаючи життєві негаразди, та, зрештою, обирають супутника життя за покликом серця. Історії «Курортний роман» та «Найкращі ліки» подарують вам приємні емоції та навчать радіти кожній миті життя. «У пошуках щастя» допоможе позитивно налаштуватись, не пливти за течією, а крокувати обраним шляхом. Під обкладинкою книги – сім цікавих оповідань (по оповіданню на день), тож тиждень минатиме непомітно. Раджу прочитати «У пошуках щастя» тим, хто полюбляє цікаві сюжети, шукає глибоких роздумів і натхнення.

Авторку наступної книги, яку хочу представити, Елін Гільдербранд, нарекли королевою літнього роману. Романи Елін – наче легкий вітерець із серпанком світлого смутку, підкупають легкістю і теплотою, чуттєвістю, свіжістю. Книга «28: Наступного літа в той самий час» – історія кохання, яке проходить через життя головних героїв – Меллорі та Джейка. Свою прив'язаність особисто створеним традиціям дружби вони живили протягом усього життя. Взаємини героїв, їх емоції, моральні переживання додають роману пікантності. Через сюжетні перипетії роману авторка проводить філософську думку: людина отримує стільки, скільки віддає.

Якщо ви відпочиваєте й потребуєте якихось неймовірних, фантастичних, незабутніх вражень, пропоную вам почитати книги Сари Дж. Маас, а саме серію «Двір шипів і троянд». Більш детально хочу зупинитись на третій книзі серії – «Двір крил і руїн», яка захоплює з перших сторінок атмосферою, персонажами та подіями. Сара Маас вдало переплітає сюжетні лінії персонажів роману. Після прочитання залишається відчуття тепла. «Двір крил і руїн» викликає таку бурю емоцій, що закривати книгу зовсім не хочеться. Кожен із героїв отримав своє місце. Детально прописаний світ «фейрі» затягне любителів магічних історій із крутими сюжетними поворотами, смішними жартами.

Наступна письменниця, з якою я хочу вас познайомити, Лора Підгірна – лауреатка міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Її ретродетектив «Вежа Мінерви» – перша книга з нового циклу «Інеса Путс. Панянка-детектив із Проскурова». Приїзд Інеси з Парижу спричиняє неабиякий фурор у Проскурові, та пригода з графом Потоцьким на залізничному вокзалі змінює спокійний плин місцевого буття. Інеса опиняється у центрі подій всього міста. Жахливе вбивство змушує панянку запропонувати допомогу слідчому Олексію Завальському. Що з цього вийде, читач дізнається зі сторінок книги.

Письменниця Єгенія Кононенко для мене відкривається новими гранями таланту у книзі «Леся Українка. Драма усвідомлення тіні». Досліджуючи життя і творчість Лесі Українки крізь призму юнгіанського психоаналізу, авторка допомагає розгледіти реальну жінку Ларису Косач та зрозуміти, що перед вічністю поет звітує своїми текстами. За словами авторки, «творчість Лесі Українки містить у собі ресурс для міжнародної слави. «Лісову пісню», «Бояриню», «Оргію» за умови добрих перекладів читатимуть і обговорюватимуть усі, хто в XXI сторіччі не розучився читати».

Інша письменниця, на творчості якої варто зупинитися, Ірина Власенко з есе «Симон», цього разу розказала історію життя і поезії Симона так, як раніше кобзарі переповідали-проспівували свої історії, віддаючи шану минулим звитяжцям: з вуст у вуста. Ті, хто слухав, могли ставати кобзарями. «Симон» – не просто есе про поета-шістдесятника, не просто ЖЗЛ, а заклик зустрітися з Поезією, може, щоб, як Василь Симоненко, стати поетом.

Всі ці книги, а також багато інших, чекають вас і запрошують до подорожі!                          

Марина Cтрельнікова, відділ абонемента