четвер, 21 грудня 2023 р.

«Пташина історія»

    Що спільного у чубатих синиць і українських господинь? Чому самкам пінгвінів подобаються гладкі чоловіки та чим Дарвіну не вгодили павичі? Чи справді існує лебедина вірність і як качки дають раду нахабним залицяльникам? І чому українцям слід перейматися через папугу Крамера, що оселився в Києві?
Відповіді на ці запитання знає орнітологиня Наталя Атамась – кандидатка біологічних наук, наукова співробітниця Інституту зоології НАН України. Займається гніздовою біологією та екологією водних птахів. Поза наукою багато років займалася природоохоронною діяльністю, реформуванням наукової системи України, екопрограмою великого музичного фестивалю, волонтерством для онкохворих дітей. Була однією з організаторів всеукраїнської ініціативи «Дні науки» та «Міжнародного дня рослин». Веде блог про птахів на шпальтах науково-популярного журналу «Куншт», пише для різних українських видань.
    Наталка Атамась – науковиця з величезним досвідом, купою класних історій і любов’ю до птахів. У своїй книжці: Пташина історія. Скандали, інтриги і мистецтво виживання / Н. Атамась ; Укр. ін-т книги. – К. : Віхола, 2021. – 318 с. : фот. – (Сер. «Наукпоп») розповідає про те, як живуть птахи і наскільки їхня поведінка схожа на людську (чи то навпаки – наші звички нагадують пташині). Наталя з гумором пояснює, для чого птахи заводять гареми та як «редагують» кількість і якість власного потомства, як вони будують гнізда й шукають пару, планують зимування та чому пари розлучаються і залишають свої родини. Ця книжка – неймовірна колекція розповідей, які розширять світ будь-якого читача, навіть стріляного горобця орнітології. 
    Особливе місце у книжці присвячено культурі бьордвочінгу – хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію – спостереження та вивчення птахів. А посилання у вигляді QR-кодів, які розташовані на сторінках видання дуже зручні, оскільки допомагають знайти відеоілюстрації до написаного. Переклад термінів латиною – це також дуже зручно та актуально для науковців-початківців.
Якщо ви хоч трохи цікавитеся «крилатиками» і «пасетеся» у пташиних спільнотах у соціальних мережах, то ця книга – для вас. Птахи – це круто!!!
З книгою можна ознайомитися у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

Підготувала
Наталія Ракуленко, 
головна бібліотекарка відділу документів 
з економічних, технічних та природничих наук

Немає коментарів:

Дописати коментар