понеділок, 12 грудня 2022 р.

«Я вмію стрибати через калюжі» (до Міжнародного дня інвалідів)

Деякі книги носять біографічний характер. Згадуючи своє дитинство, австралійський письменник Алан Маршалл у 53 роки написав автобіографічну повість «Я вмію стрибати через калюжі». У дитинстві автор перехворів на поліомієліт і на все життя залишився людиною з інвалідністю.


Початок твору щемливий: «Я захворів на поліомієліт – дитячий параліч – незабаром по тому, як пішов до школи…тоді вважалося, що параліч – це те саме, що й недоумство, і не раз який-небудь фермер, спинивши бідку посеред шляху, щоб перемовитися словом із давнім приятелем, питав…: «А розум йому зовсім відібрало?»

У повісті «Я вмію стрибати через калюжі» перед читачем розкривається картина життя Австралії початку XX століття. Герой повісті Алан – син сміливого об’їждчика диких коней. Змалку він мріє стати таким, як батько, але після тяжкої хвороби ноги перестають служити йому, і подальші роки його дитинства і змужніння присвячені боротьбі з цією перепоною. Мужній, розумний Алан перемагає. Шкільні друзі навіть вважають його щасливчиком, бо йому вдається все, чого б він не захотів. У нього багато друзів, і читач певен, що хлопець з такою сильною волею і впертою вдачею стане справжньою людиною. Стрибок через калюжу – це символ того, що хлопчик переступав через біль та проблеми, пов’язані зі здоров’ям. Перестрибнути через калюжу легко здоровій дитині, а дитині з інвалідністю неможливо. Головний герой книги був змушений вчитися жити з дитячим паралічем, тому йому довелося заново освоювати прості дії. Повість присвячена подоланню себе, вмінню жити в нових обставинах і силі людського духу.

Книга Алана Маршалла «Я вмію стрибати через калюжі» є у фонді відділу абонемента Кіровоградської ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Запрошуємо до читання!

Наталія Білаш завідуюча відділом абонемента


Немає коментарів:

Дописати коментар