понеділок, 28 грудня 2020 р.

Гері Чепмен «П’ять мов любови у подружжі»

Думаю, що немає жодної людини, яка б не чула про книгу Гері Чепмена «П’ять мов любові у подружжі». Її рекомендують відомі блогери, психологи, письменники. І відгуки про книгу лише позитивні. А причина в тому, що попри велику кількість інформації, люди й досі часто не вміють будувати стосунки і не розуміють один одного. Дуже мало подружніх пар знайшли секрет того, як зберегти любов після одруження. Варто тільки поглянути на статистику про розлучення. 

Автор книги стверджує, що головною причиною невдалих відносин є те, що ми всі по-різному проявляємо і відчуваємо любов. Гері Чепмен виділяє п'ять різних мов любові - слова заохочення, подарунки, допомога, увага і фізичний контакт. Він пропонує проаналізувати кожну з цих мов і зрозуміти на якій саме «мові любові» розмовляє ваш партнер.

Буває, ми запитуємо себе: «Чому він мене не розуміє, невже я розмовляю іншою мовою?». Наприклад: ви готуєте, прибираєте, а ваш чоловік зовсім вам не допомагає. Зрозуміло, що ви ображена, вам здається, що він вас не любить. Водночас ваш чоловік ображається на вас коли ви його критикуєте. А все тому, що ви розмовляєте мовою «допомоги» і хочете, щоб він вам допомагав. А він розмовляє мовою «слів заохочення» і відчує ваше кохання, коли ви його хвалите і виражаєте подяку за все, що він робить. Ось так все просто.

Книга читається легко, окрім того, тут є тест, пройшовши який можна визначити свою мову любові. А приклади життєвих ситуацій звичайних людей допоможуть ще краще засвоїти матеріал. Книга однозначно варта вашої уваги і стане маленьким помічником в повсякденному спілкуванні з людьми. 

Тетяна Познякова,

 провідна бібліотекарка

 відділу соціокультурної діяльності

вівторок, 15 грудня 2020 р.

Місто на скелястих берегах Тясмину


 Є книги про дивовижні місця нашої планети. Є безліч чудових оповідей, які описують різні історичні місця власної країни. Автори долають сотні кілометрів доріг від Карпат і аж до Чорного моря, аби знайти мальовничі куточки, які зацікавлять читача. Але чи потрібно їхати так далеко? Поряд с нами на скелястих берегах Тясмину є унікальне місто – Кам’янка. Як і у кожної людини, у кожного міста – своя доля: у чомусь схожа з іншими, у чомусь – відмінна. В історії  Кам’янки залишили свій слід – Богдан Хмельницький, Катерина Давидова, Микола Раєвський, Василь Давидов, Олександр Пушкін, Петро Чайковський, Наталя Давидова, Маріанна Давидова, Кароль Шимановський, Генрих Нейгауз, Артур Рубінштейн, Ярослав Івашкевич, Олександра Екстер, Казимир Малевич. Кам’янська земля давала   цим особистостям наснагу та натхнення для життя і творчості. Деякі з них народилися в Кам’янці, інші довгий час гостювали та працювали тут. І кожен з них віддав частину своєї душі цьому краю. 

Працівники Кам’янського державного історико-культурного заповідника підготували вичерпний нарис про природу, історію та культуру рідного міста та навколишніх сіл. Історія Кам’янки та Кам’янського району тісно пов’язана з Кіровоградщиною, тож в книзі обізнаний, уважний читач знайде багато історичних паралелей. Географів та спортсменів-альпіністів зацікавить розповідь про природу Тясмінського каньону. Археологів – цікаві розвідки науковців щодо скіфських курганів та поселень на території краю. Знавців історії – цікаві відомості про визвольні війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького, селянське повстання «Коліївщину», декабристський рух та його учасників, холодноярську повстанську організацію. Етнографів – новітня інформація про побут поміщицьких садиб півдня України ХІХ ст., а також легенди та перекази, пов’язані з історією міст та містечок Кам’янщини.  Літературознавців – інформація про перебування О. Пушкіна на території краю. Мистецтвознавців – розповіді про художницю-авангардистку Наталію Михайлівну Гудим-Левкович, у шлюбі Давидову та її артіль «Вербівку». Музикознавців – розповіді про побут композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського, піаністів Генриха Нейгауза та Артура Рубінштейна.

Від першої до останньої сторінки книга просякнута щирою любов'ю авторів до рідного міста, якою можуть заразитися навіть ті, хто до того жодного разу не цікавився цією землею.

Григор’єва М. М.

головний бібліотекар відділу документів 

з економічних, технічних та природничих наук


пʼятниця, 11 грудня 2020 р.

Скотт Гелловей «Велика четвірка»

 Автор книги Скотт Гелловей – творець кількох IT і медіакомпаній, викладач Нью-Йоркського університету, автор популярних відео на YouTube.

З початку нового тисячоліття Apple, Amazon, Facebook і Google радикально змінили ландшафт світової економіки, а також моделі споживання, спілкування і розвитку. Навіть якщо ви не збираєтеся конкурувати або співпрацювати ні з ким з «Великої четвірки», вам доведеться жити в світі, де правила диктують вони. І щоб зробити своє життя максимально комфортним, вам варто розібратися в тому, як цим компаніям вдається підтримувати свій вплив.


Ці «чотири вершники Апокаліпсису» не вважають за конкурентів навіть такі легендарні корпорації, як HP і IBM. Варто десь з’явитися інноваційній компанії, яка може стати для них загрозою, – і її одразу купує одна з «Великої четвірки». Чотири гіганти борються за світове панування, конкуруючи тільки один з одним.

Однак завдяки чому ці комерційні структури змогли стати настільки могутніми та всевладними? Яким чином їм вдалося проникнути в душі людей так глибоко, що тепер вони здатні впливати на наші рішення і визначати наші уподобання? І як такі безпрецедентні масштаби цих компаній і вплив, який вони чинять, позначатимуться на майбутньому світової економіки? А чи не судилося їм, так само як і бізнес-титанам, що існували раніше, розчинитися в тіні молодших і успішніших конкурентів? Чи, можливо, вони настільки добре захищені, що ніхто інший просто не має шансу на перемогу? Намагаючись отримати відповіді на ці запитання, Скотт Гелловей аналізує притаманні компаніям ''Великої четвірки'' стратегії, що приховані за їхніми блискучими обгортками.

Ця книга призначена для бізнесменів, студентів, покупців і всіх користувачів Інтернету, до яких дотягуються щупальця «Великої четвірки».

Якщо вас зацікавило видання, звертайтесь у відділ документів з економічних, технічних та природничих наук обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського.

Наталія Ракуленко,

головний бібліотекар відділу

документів з економічних, технічних та природничих наук


Святкова підбірка літератури

     Чудово поєднані між собою оповідки про кохання, романтику і поцілунки. Ці історії об’єднує свято, як завжди Різдво об’єднувало і рідних, і незнайомих людей. Усі мають право на диво. Воно чекає вас на гомінких площах, маленьких вуличках, затишних кав’ярнях та у рідній бібліотеці Чижевського!

Святкова підбірка літератури вже чекає на вас, а книжкова виставка до новорічних свят розгорнулася у відділі абонемента. Запрошуємо та чекаємо!

·          «Казка про щастя», Людмила Полякова;

·         «Будь-яка мрія здійснюється», Деббі Маккомбер;

·          «Сніданок на снігу», Анатолій Дністровий;

·         «Най сніжить: Три романтичні історії на свята», Морін Джонсон, Джог Грін, Лорін Міракл;

·          «Львів. Смаколики. Різдво» , Дара Корній, А Рогашко, Вікторія Гранецька, Анна Хома, Ніка Нікалео, Тетяна Белімова, Любов Долик, Наталя Лапіна, Світлана Горбань, Анастасія Нікуліна).


Бородавкіна Анна, бібліотекарка 
відділу соціокультурної діяльності


вівторок, 8 грудня 2020 р.

Джоджо Мойєс «Дівчина, яку ти покинув»

 


Іноді життя - це ланцюг перешкод,

коли треба просто обережно йти вперед,

 а іноді - просто сліпа віра…

Обожнюю цю мить, коли вчитуєшся в книгу настільки, що перестаєш бачити букви, слова, речення… Коли занурюєшся в книжковий світ і живеш в ньому, як у справжньому.  Закутавшись в м’який плед з горнятком кави, відчуття повної гармонії подарує книга Джоджо Мойєс «Дівчина, яку ти покинув».

Це історія двох жінок, які живуть в різні епохи і об’єднує їх важка доля і – картина «Дівчина, яку ти покинув».

Софі Левер живе в 1916 році у французькому містечку, окупованому німцями. Чоловік Софі вирушив на війну, а вона змушена готувати їжу для окупантів. І тепер, дивлячись на свій портрет, який написав її чоловік-художник, Софі розуміє, що більше не є тією дівчиною, що зображена на картині.

Лів Халстон живе в сучасному Лондоні, отримує картину в подарунок від свого чоловіка незадовго до його смерті. Коли він трагічно загинув, жінка цілком утратила сенс життя, лише картина нагадувала їй про найщасливіші миті разом з коханим. Та одна випадкова зустріч змінила життя Лів. Вона з’ясувала, хто зображений на полотні, й дізналася історію цієї дивовижної жінки, яка незбагненним чином сплелася з її власною долею.

Дві історії. Два часові блоки. Два життя і два кохання. Цей роман про рішучість, кохання, дружбу.

Тетяна Познякова,

провідна бібліотекарка

 відділу соціокультурної діяльності



понеділок, 7 грудня 2020 р.

Одрі Ніффенеґґер «Дружина мандрівника в часі»

         Одного разу студентка художнього коледжу Клер зустріне у бібліотеці Генрі і знатиме про нього більше ніж він: вона його дружина, а він мандрівник у часі. Головний персонаж, бібліотекар Генрі Детембл, страждає від рідкісного генетичного захворювання, яке спричиняє неконтрольоване переміщення у часі. Ці мандрівки цілком непередбачувані, зазвичай вони викликані стресом та хвилюванням. Він завжди кохатиме свою Клер і берегтиме болючі таємниці майбутнього.

    Очікування проходить через усе її життя: від раннього дитинства до глибокої старості.

    Це виняткова, позачасова історія кохання, запаморочлива перемога любові над часом.


Бородавкіна Анна, бібліотекарка 
відділу соціокультурної діяльності