вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Всеукраїнський день бібліотек у відділі абонемента

У наш час вважається звичним, що в бібліотеках працюють переважно жінки, а чоловіки-бібліотекарі - це рідкість.  Проте такі відомі чоловіки як  Лао Цзи, Джакомо Казанова, Дені Дідро, Льюїс Керролл, Іван Крилов, Микола Вороний, Леонід Первомайський, Хорхе Луїс Борхес у свій час працювали бібліотекарями.  
Саме про це розмовляли багаторічні читачі-друзі бібліотеки під час літературної зустрічі шляхетних панянок, яка відбулася у відділі абонементу. Звичайно, 30 вересня 2016 року не можна було не згадати про відомих жінок, що мали відношення до професії бібліотекаря, серед яких Лора Буш, яка ще до весілля з Джорджем Бушем - 43-м президентом США, працювала скромним бібліотекарем, Голда Меїр,  ізраїльська політична  та державна діячка, 5-й прем'єр-міністр, міністр внутрішніх справ, міністр закордонних справ, міністр праці і соціального забезпечення Ізраїлю.
          Бібліотекарі надали інформацію про сучасну українську літературу, розповіли про літературні новинки. Натомість запрошені розповіли про книги, які прочитали останнім часом і хотіли б порадили їх іншим.
          Та справжньою родзинкою цього заходу стала зустріч з Юрієм Хропаченком  - неординарною людиною, поетом, колишнім актором і режисером (грав і в нашому театрі корифеїв у 1967-69 роках), заслуженим працівником культури (Крим, де він зараз і живе).     
Юрій Вікторович привітав бібліотекарів та читачів з професійним бібліотечним святом пісенною презентацією своєї нової поетичної збірки «…Любовью служите друг другу», яку щойно зробив місцевий видавець Віктор Лисенко.
          «Щастя там, де тебе розуміють», цей афоризм понесе з собою в життя кожен, хто прочитає книгу, адже за словами автора «любовью жизнь мы продлеваем».
 Вірші написані українською та російською мовою. Багато віршів з цієї збірки Юрій поклав на музику і з властивою йому артистичністю виконав їх перед учасниками заходу. При цьому в аудиторії, яку він вперше бачив, відчував себе так, наче опинився серед давніх добрих друзів.
Кожен приїзд на землю батьків, де він уперше опинився у 19 років, завжди повертає в молодість, надихає. Бо Кіровоград для нього, як і півстоліття тому, перш за все, плеяда творчих особистостей, наставників, соратників, друзів. Серед них його душа – ніби в зорянім намисті.
           
За чашкою смачного запашного чаю зі смаколиками та з чудовою пісенною презентацією поезії Юрія Хропаченка час сплинув непомітно. Шляхетні панянки провели дозвілля з користю та з великим задоволенням.

Наталія Білаш,

завідуюча відділом абонемента

Немає коментарів:

Дописати коментар