четвер, 26 листопада 2020 р.

Жінка прагне бути коханою


Прості поради психолога, як поліпшити стосунки, краще розуміти чоловіків, покохати та створити щасливу сім’ю

Ця книга – про стосунки Двох. Олександр Куберський – психолог і щасливий сім’янин, пропонує у книзі суто чоловічий погляд на розв’язання жіночих проблем. Автор щиро надає читачам добрі поради, ділиться своїми думками та наводить приклади з життя. Поради та ситуації насправді банальні, але викладені в душевній формі. 

Незвичайна, глибока, смішна, зухвала та дуже відверта книжка, яка допоможе вам знайти шлях до щастя та гармонії між чоловіком і жінкою. 

Прочитавши її, ви повірите в свої сили та вирушите у вир щасливих стосунків.

Щиро запрошуємо вас до бібліотеки ім. Д. Чижевського!

Приємного дозвілля з книгою!

Рєзнік Ірина,

завідувачка відділу 

обслуговування користувачів

середа, 25 листопада 2020 р.

Улюбленому журналу – 100 років


Як ви гадаєте 100 років для жінки це багато чи мало? Чи можуть до жінки віком 100 років звертатися за порадами з питань гендерної рівності у суспільстві, практичними поради щодо ведення домашнього господарства, з народної медицини, кулінарії, косметики, рукоділля… Наша відповідь – так! 
Серед різноманіття періодичних видань, які отримує відділ абонемента, є популярний і цікавий журнал «Жінка», улюбленець багатьох наших читачок. Цього року 20 листопада «Жінка» відзначила свій ювілей – 100 років. 
Це видання має давню і цікаву історію. Від перших 600 примірників видання мало злет тиражу до 1,7 млн. примірників. Тираж  сучасної «Жінки» має 10 000 примірників, що говорить про його популярність серед читачів.

Сьогоднішня «Жінка» – це сучасний, яскравий, з чудовим наповненням журнал, який надихає на творчість,  нові звершення, створює гарний настрій. Читачки знайдуть на його сторінках статті про видатних українок, поради на всі випадки життя, гороскопи, схеми вишивок, викрійки сучасних моделей одягу, поради з питань здорового способу життя, садівництва, кулінарії, цікаві туристичні маршрути та ще багато корисної інформації.

Уже другий рік поспіль читачі відділу абонемента мають можливість взяти це видання додому на певний термін та насолодитись читанням.

Чекаємо на вас!

 Ольга Шпаченко, бібліотекар відділу абонемента

вівторок, 24 листопада 2020 р.

Ви не повірите хто відвідує бібліотеку

    Шановні друзі, сьогодні я хочу розповісти про книгу Лоренц Паулі і Катрін Шерер «Лисичка йде до бібліотеки».

    Ця історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як їй це вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Лисичка навіть не вміла читати, але знайшла для себе аудіокниги, а згодом і помічника, який їй читав оповідання та кулінарні рецепти. Лисичка так захопилася, що невдовзі набрала цілу купу книг та відправилася їх досліджувати. Цікаво? Тоді мерщій за нею!


    Сучасні бібліотеки розгортають все нові форми і засоби із залучення користувачів до читання, зокрема і дітей. Тему дитячої книжки все частіше обговорюють на телебаченні, в електронних ресурсах, в періодичній пресі і навіть в соціальних мережах. Наша бібліотека не є винятком, адже ми маємо безліч книг для сімейного читання.

    Бібліотека Чижевського  щиро запрошує маленьких відвідувачів та їхніх батьків до відділу абонемента по книжки. З нами ви проведете своє дозвілля весело та з користю.

    Приходьте! Чекаємо!


Бородавкіна Анна,

бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності


Євген Клопотенко «Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати»


Євген Клопотенко — відомий український шеф-кухар, кулінарний експерт програми «Сніданок з 1+1», блогер, чиї статті можна прочитати у рейтингових медіа, ведучий літературно-кулінарного шоу на «UA: Суспільне», реформатор шкільного харчування та автор першого в Україні кулінарного онлайн-курсу «Міркувати, як кухар». Ділиться доступними та простими рецептами, спробувавши які ви переконаєтеся, що кулінарні шедеври можна створити з найпростіших продуктів на звичайнісінькій кухні і не витрачаючи багато часу.  

Найсмачніша їжа – домашня. Приготуйте нашвидкуруч салати та закуски за рецептами з цієї книги і приємно здивуйте себе та близьких оригінальними поєднаннями смаків, які подарують звичні для вас продукти. Запропоновані автором апетитні домашні смаколики – десерти, варення та конфітюри перевершать всі ваші сподівання. Євген Клопотенко, створюючи шедеври на кухні, мотивує читачів власним прикладом до сміливих експериментів. Від самого перегляду книги ви отримаєте естетичне задоволення, оскільки вона насичена яскравими світлинами продуктів та готових страв. 

Цю книгу можна прочитати у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук.

Олейніченко Ю. В. бібліотекар відділу 


понеділок, 23 листопада 2020 р.

Інформаційно-бібліографічний відділ запрошує...

Наш відділ надає інформацію.  Носії цієї інформації – комп'ютери – розпорошені по бібліотеці, і в цьому сенсі – кожен відділ бібліотеки є інформаційним. 

Разом з тим  інформаційні технології дозволяють вийти за бібліотечну мережу і за допомогою мережі інтернет увійти в кожен дім. Можна сказати, що наш відділ є в кожному домі, у підключеному до всесвітньої мережі ґаджеті. 

Але є також і таке собі довідкове віконце – у фоє бібліотеки щодня чергує бібліограф за цілком матеріальним робочим столом і може доправити вас у разі бажання до цілком матеріального каталогу, який існує також і в вигляді ЕБД.



Наше електронне віконце зветься “Віртуальна довідка”, і його досить легко знайти. 

Зазирніть. Там черговий бібліограф чекає на ваші запитання.

Отже, як можна отримати довідку?

Прийти до бібліотеки, запитати у чергового бібліографа.

Надіслати своє запитання та отримати відповідь через послугу на сайті “Віртуальна довідка”

Знайти відповідь самотужки у розділі “Електронний каталог”, скориставшись підказками у мініконсультаціях на блозі. 

Ваше право на безкоштовне отримання інформації захищено законом і статутом бібліотеки. Отже, довідку по складу фонду бібліотеки ви можете отримати безкоштовно, ще до запису в бібліотеку. 

Робіть свій вибір. Ви можете стати реальними чи віртуальними користувачами.

 Будьте сучасними! Будьмо разом!


Майя Міщенко,

головний бібліотекар

Інформаційно-бібліографічного відділу

 ОУНБ ім. Д.І.Чижевського


Читається легко та запам’ятовується надовго

    Щoб читaння нe пeрeтвoрилocя у випрoбувaння нa мiцнicть, книгa пoвиннa бути лeгкoю у вcix рoзумiнняx.

    Читання книг може бути дуже захоплюючим заняттям, якщо правильно підійти до вибору автора та твору. Є книги, які змусять забути вас про улюблені фільми та перегляди стрічки новин у Facebook. Вони не відпустять до останньої сторінки , тож готуйтесь до безсонної ночі і повного занурення у світ пригод та героїв.

    Підбірка перевірених бестселерів та останніх новинок читаються зa кiлькa гoдин i ви вiдчуєтe cтiльки eмoцiй, щo нaвiть нe згaдaєтe прo cвoї ceрiaли.

Одрі Ніффенеґґер «Дружина мандрівника в часі»;

Анна К.Шевченкл «Гра»;

Василь Шкляр «Тінь сови»;

Володимир Єрмоленкоо «Ловець океану»;

Володимир Лис «Місяць, обмитий дощем».

    Тож читайте, обирайте потрібну літературу, використовуйте її з користю для себе і знайте, що всі ці книги та набагато більше знаходяться в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського.


Бородавкіна Анна, бібліотекарка 

відділу соціокультурної діяльності


четвер, 19 листопада 2020 р.

Осінь, що змінила країну!

 Шановні користувачі! Звертаємо вашу увагу на відкритий книжковий перегляд «Осінь, що змінила країну!», присвячений Дню Гідності та Свободи, який розпочав свою роботу у  відділі абонемента.  

Кожного року 21 листопада  Україна відзначає День Гідності та Свободи – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. 

До уваги читачів відділу представлені книги, що дають можливість ознайомитися з хронікою подій Майдану, свідченнями  та щоденниками учасників тих подій, журналістськими розслідуваннями. Це книги Олександра Стражного «Менталітет Майдану», Михайла Вітра «Літопис Революції Гідності», Соні Кошкіної «Майдан. Нерассказаная история», Андрія Цаплієнка «Книга змін» та ін. 

А також  з художніми творами, в яких головні герої стають учасниками Майдану. Це і повість Марка Рудкевича «Я з Небесної Сотні», і романи Василя Базіва «Армагеддон на Майдані» та Люко Дашвар «Покров», Андрія Кокотюхи «Вогняна зима», Андрія Куркова «Щоденник Майдану та війни». А для маленьких читачів є книги Христини Лукащук «Казка про Майдан» та Галини Кирпи «Мій тато став зіркою». 

 

Чекаємо на Вас!

Ольга Шпаченко, бібліотекар відділу абонемента


вівторок, 17 листопада 2020 р.

Книги для саморозвитку

    Читання – один з найбільш корисних та мотивуючих видів людської діяльності. Воно не лише додає знань, а й збільшує словниковий запас, розвиває мислення, знижує стрес, покращує концентрацію.

    Як же не розгубитися серед величезного різноманіття жанрів та обрати саме ту книгу, яка надихає та дає заряд бадьорості і енергії. Тут, любі читачі, ми вам невпинно допомагаємо, та пропонуємо свіженьку підбірочку мотивуючих книг для саморозвитку:

Цзя Цзян «Як не боятися відмов та рушити до мети»;

Джон Кехо «Підсвідомості все підвладне»;

Ерік Смаджа «Сміх. Біологія. Психіка. Культура»;

Кріс Фріт «Формування розуму. Як мозок створює наш духовний світ»;

Брайан Трейсі «Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час»;

Роджер Сайп «Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати та досягати мети»;



Завітайте до бібліотеки Чижевського та обирайте книги!!!

Бородавкіна Анна, бібліотекарка 

відділу соціокультурної діяльності


Бути щасливим!

«Більшість людей щасливі настільки, 
наскільки вони вирішили бути щасливими».

                     Авраам Лінкольн

Людина народжена бути щасливою… І, як не складаються життєві обставини, в які перипетії не заганяє нас доля, ми прагнемо вирватись у піднебесся щастя. Ці відчуття в кожної людини мають своє наповнення, свій статус і сенс, свій час і тривалість. Кожен із нас щастя уявляє по-своєму, вкладаючи в цей безмір власне бачення. Для одних – це внутрішня гармонія, для інших – духовне чи душевне єднання, близькість, розуміння, здоров`я, багатьом для цього необхідні блага земного життя, комусь – радість існування, а декому – самота. І так до безкінечності… 
А якщо людина не щаслива… І їй потрібна в цьому допомога, порада, підказка?.. Аби змінити ситуацію на краще, пропонуємо книгу Маргарити Січкар «#5 секретів щасливого життя» (2020). Хто ж авторка цього сучасного видання? 

Вона – успішна бізнес-woman, письменниця, сценаристка, ресторатор, громадська діячка, видавець, мама трьох дітей. Її мрією є світ щасливих людей і тварин. Маргарита заснувала «Школу щасливого життя, екореабілітаційний центр іпотерапії для дітей, стала ідейним натхненником коворкінг-центру «Щастя-Хаб». Вона – ведуча на відомих телеканалах України 1+1, СТБ, Максі ТБ, володарка національних премій «Благодійник року-2009, «Жінка третього тисячоліття», автор майстер-класів та навчальних програм. А ще Маргарита Січкар написала «Щоденник ресторатора», «Життя без паніки, 25 способів жити з користю для себе», «Щоденник успішної жінки», «ПочуттяРити. Вдих&Видих», вона – блогер 70 тисяч дописувачів. Ця творча бізнес-леді допомагає відшукувати себе, досягати мети бути щасливим, навчає насолоджуватись життям.
Головними критеріями її школи, репрезентованої в книзі «#5 секретів щасливого життя» є п`ять основних положень:

  • Фінансова незалежність;
  • Добрі стосунки з людьми;
  • Вміння любити й бути улюбленим;
  • Визначати власну життєву місію;
  • Робити світ кращим.

Авторка цього практичного посібника доводить, що без щедрості, доброзичливості, дружби з людьми, великодушності, почуття вдячності, вміння прощати й не ображатись неможливо стати по-справжньому щасливим. Важливою передумовою глибокого задоволення та безмежної радості людської є також збагачення духовними, фізичними, моральними цінностями. Іще, вважає Маргарита Січкар, при потребі необхідно обов`язково просити про допомогу! Завдяки тренінговим вправам, розміщеним у книзі, читач зможе краще пізнати й зрозуміти себе, розібратись у власній душі й у світі, що оточує нас, осягнути сутність щастя...
Чекаємо вас, дорогі друзі в нашій гостині – обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.
Чуприна Наталія, бібліотекар І категорії 
відділу обслуговування користувачів     

 

вівторок, 3 листопада 2020 р.

Психологічні повісті від Франсуази Саган

Франсуаза Саган – популярна французька письменниця.

У психологічних повістях звучать туга за щирими глибокими почуттями, співчуття і ніжність до героїв її твору.

«Сонячний промінь у холодній воді» – один з кращих романів письменниці. Зустріч з Наталі, її кохання зцілили молодого журналіста Жюля, який впав у глибоку депресію. Вихор пристрасті закружляв обох: його повернув до колишнього життя, проте її погубив.

«Bonjour, печале!». Героїня, юна Сесіль, по-своєму розуміє, що таке Добро і Зло, і легковажить не тільки почуттями, а й долями близьких їй людей.

У повісті «Чи любите ви Брамса?» – здавалося б, класичний трикутник – жінка і двоє чоловіків. Однак вибір, який вони роблять, фатальний для кожного… 

Завітайте до бібліотеки Чижевського, та обирайте літературу, яка смакує вам найбільше! 

Бородавкіна Анна, бібліотекарка