пʼятниця, 30 жовтня 2020 р.

Зверніть увагу на книгу

 


Лібер, Рон «Як говорити з дітьми про гроші»

Розмовляти з дітьми про гроші – для багатьох батьків це незручна або закрита тема. Ми боїмося, що виростимо закоренілих матеріалістів, або просто соромимося говорити відверто. Але фінансова грамотність – це дуже потрібна навичка в житті не тільки дорослої людини, а й підлітку. Крім того, за допомогою цих розмов можна прищепити дитині цінності, які вийдуть далеко за межі матеріальних стосунків – щедрість, дбайливість, допитливість, ощадливість. Як не уникати делікатних розмов про гроші та пояснити дитині основи фінансової грамотності? У якому віці говорити про гроші? Автор книги на прикладах показує, як розмовляти про кишенькові гроші, підробіток, подарунки, покупки телефонів, планшетів чи іграшок, а також про вміння заощаджувати, ділитися й витрачати. 

Книга для всіх, хто цікавиться дитячою психологією та вихованням, для батьків, викладачів, психологів. 

Якщо вас зацікавило видання, звертайтесь у відділ документів з економічних, технічних та природничих наук обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського.

Вікторія Одєгналова, головний бібліотекар відділу. 

четвер, 29 жовтня 2020 р.

Книжкова підбірочка на Хелловін

 Хелловін (скорочено від «All Hallows Even» — «Вечір усіх святих») — святкується в ніч проти 1 листопада. 

Це свято зовсім нещодавно стало популярним в Україні, воно дає можливість перевтілюватись та оригінально проводити час.

Можна по-різному відноситися до Хелловіна, але для нашої бібліотеки насамперед це цікава та захоплююча література!

Ловіть книжкову підбірочку!!!!

·        «Дракула», Брем Стокер;

·        «Іствікські відьми», Джон Апдайк;

·        «Сумерки», Стефані Майер ;

·        «Ніч у самотньому жовтні», Роджер Желязні;

·        «Диявол у білому місті», Ерік Ларсон;

·        «Велика книга жахів.39», Ірина Андрієва;

·        «Чистилище», Йорг Кастнер;

·        «Відьми. Заборонена магія», Луїза Морган.



Бородавкіна Анна, бібліотекарка


вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Мандруй Україною

У цьому році карантин нам диктує нові правила існування. На жаль, сьогодні ми не можемо вільно подорожувати, більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони і обмежили в’їзд українцям. 

Але не варто засмучуватися, можливо саме зараз найкраща пора відвідати нові, незвідані, історичні місця України. До речі, осінь найкраща пора для подорожі, коли вже не дошкуляє літня жара, а зима ще не вступила в свої володіння. То ж мандруймо Україною!

А чи відомо вам, що в Україні налічується безліч архітектурних пам’яток. Серед них - замки і фортеці, храми і собори, міські укріплення, які займають видатне і вагоме місце в українській культурі. Пропоную вашій увазі найцікавіші замки та фортеці, куди варто поїхати.

Аккерманська фортеця 

Аккерманська фортеця знаходиться в місті Білгород-Дністровський Одеської області. Розташовується на березі Дністровського лиману, прикритого скелями. Будівництво було розпочато у 13 столітті. У 1484 р. після тривалої облоги його захопили турки й назвали Аккерман. В замку налічувалося 34 вежі, які були побудовані через 40-45 метрів, а своїми розмірами білгород-дністровський замок перевершує усі інші оборонні спорудження України.

Острозький замок

Розташований на пагорбі над річкою Вілія, в районному центрі Острог, Рівненської області. Замок був побудований князем Костянтином Острозьким у 1571 році для захисту міста від татарської навали. Замок був оточений глибоким ровом, наповненим водою. Башти служили оборонною системою для замку: Мурована вежа, Кругла вежа, Богояславська церква-фортеця і Надбрамна башта. На території замку розташований краєзнавчий музей.

Збаразький замок

Розташований у місті Збараж, Тернопільської області. Збудований у 1393 році. Це комплекс нащадків Дмитра Корибута, князів Збаразьких і Вишневецьких. Замок обнесений стінами з чотирма бастіонами по кутах і бійницями. На території замкового двору розташований двоповерховий палац. Нині, в залах палацу діє краєзнавчий музей працюють виставкові зали з тематичними експозиціями, картинною галереєю, музейними відділами, а в підземеллі – виставка старовинних знарядь, які використовували для тортур.

Луцький замок

Замок знаходиться в Луцьку, Волинської області. Будівництво розпочато у 1340-1384 роках литовським князем Любартом. Замок має три високі прямокутні башти. На замковому подвір’ї постійно проводяться різноманітні культурні заходи - фестивалі, концерти, виставки, лицарські турніри. До речі, в’їзна башта замку зображена на 200-гривневій купюрі.

Меджибізький замок

Замок розташований в Летичівському районі Хмельницької області, на перетині двох річок - південний Буг Та Бужок. Саме від місця свого розташування він отримав назву - "межи Бугами", яка з часом трансформувалося в Меджибіж. В літописах про Меджибіж згадується вже в 11 столітті.

Мукачівський замок «Паланок»


Замок побудований на вулканічній горі в м. Мукачеве, в Закарпатській області. Перші письмові згадки про замок зустрічаються вже в 11 столітті. В оборонній системі має 14 веж. Після захоплення замку австралійцями, він став однією з найсильніших фортець Австрійської імперії. В замку часто організовували вистави, концерти.

Олеський замок

Розташований у смт. Олесько, Львівської області. Перша письмова згадка про Олеський замок датується 1327 роком. Замок відомий ще і тим, що тут на початку 17 століття служив батько Богдана Хмельницького, а в 1629 році в ньому народився майбутній король Речі Посполитої - Ян ІІІ Собєський. Зараз в замку створено музей-заповідник - відділ Львівської галереї мистецтв.

Хотинський замок


Мабуть найстаріша фортеця України. Збудована ще в 9 столітті у місті Хотин, Чернівецької області князем Володимиром Святославовичем. Простоявши сотні років, вона залишається практично такою ж , якою була колись. Тут часто проводять лицарські турніри та знімають історичні фільми.

Якщо ви не уявляєте своє життя без подорожей, мандруйте Україною, адже вона настільки прекрасна!

Тетяна Познякова,

провідна бібліотекарка 

відділу соціокультурної діяльності

                                                                                            

пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.

Мукрофф Г. "Що очікувати під час вагітності"

Мукрофф Г. Що очікувати під час вагітності: пер. з англ. /Гейді Мукрофф, Шерон Мейзел; пер. Анастасія Дудченко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 622 с.


Гейді Муркофф – автор популярної у всьому світі серії книжок «Що очікувати під час вагітності» та однойменної батьківської програми, до якої долучилися понад 11 мільйонів пар, що чекають на народження дітей. Усе, що необхідно знати матусям і татусям у період вагітності та після неї! Автор подає найбільш точну й сучасну інформацію, ділиться розумними й практичними медичнимидає вичерпні відповіді на всі важливі запитання: як визначити що робити в перші тижні вагітності,чи необхідно змінювати свій стиль життя, як правильно харчуватися й займатися спортом,як обрати безпечні ліки від того чи іншого захворювання, чого очікувати від пологів і як до них готуватися тощо. З гумором і теплотою автор розповідає все про прекрасні дев’ять місяців, не оминаючи найменших деталей.
Не випадково «Що очікувати під час вагітності» є стандартом, за яким оцінюють інші книжки про вагітність. 


Ісаєнко Катерина, головний бібліотекар відділу
документів з питань медицини та  охорони  здоров'я


пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.

Всеукраїнський день бібліотек – 2020






Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек працівники відділу абонемента провели тематичну бесіду з історії книжкової закладки та майстер-клас з виготовлення книжкових закладок «Я книжкова закладка – вам потрібна для порядку». 

Також була презентована книжкова виставка «Читаємо всією родиною», на якій були представлені літературні новинки для дорослих і дітей. Особливу увагу гостей привернули книги з популярної психології, енциклопедії та художня література.

Учасники заходу – підопічні Територіального центру соціального обслуговування населення Подільського району нашого міста дізналися багато цікавих фактів з «життя» книжкових закладок. А саме: для чого нам потрібні закладки; коли вони з'явилися; з яких матеріалів їх виготовляли; які існують їх  різновиди. А ще: коли почалося масове виробництво закладок та як винахід книгодрукування вплинув на еволюцію розвитку книжкових закладок. 

Нікого не залишила байдужим інформація про перший в світі Музей книжкових закладок, який відкрився в 1991 році в німецькому місті Дуйсбург. В його зібранні понад 10 000 одиниць зберігання із 50 країн світу, які наочно показують історію розвитку книжкових закладок із кінця ХІХ ст. до нашого часу.

 В різні періоди історії існувала мода на книжкові закладки й на матеріали, з яких їх виготовляли. Наявність закладок – один з таких простих, але ефективних заходів продовжити життя книзі.

Серед різноманіття закладок ми, бібліотекарі відділу абонемента, знаходимо в книгах, зданих читачами:  банківські картки, інструкції до ліків, засушені квіти, різні рекламні буклети, листівки, візитівки, обгортки від цукерок, що звісно не є класичною закладкою, але це краще ніж загнута сторінка…

Продовжилася зустріч майстер-класом з виготовлення книжкових закладок «Я книжкова закладка – вам потрібна для порядку». Кожен мав змогу виготовити чудову та неповторну закладку, отримавши в подарунок до неї книгу.

Ольга Шпаченко, бібліотекар відділу абонемента