четвер, 20 червня 2019 р.

Генрі Мінцберг “Анатомія менеджменту. Ефективний спосіб керувати компанією”

    Генрі Мінцберг – професор, викладач курсу менеджменту в Університеті Макгілла, відомий канадський дослідник структури організацій і організаційної поведінки, автор низки книжок про менеджмент, які стали класикою бізнес-літератури.
    Книга Генрі Мінцберга – одна з найґрунтовніших праць про природу управлінської професії. Це дослідження про організації, над яким автор працював протягом останніх 20 років. Це спостереження над тим, як працюють менеджери, як вони ухвалюють рішення, розробляють стратегії та структурують себе. Це важливі міркування про науку й мистецтво менеджменту.
    Дана класична робота буде цікавою й корисною керівникам усіх рівнів – і сьогодні, і в майбутньому. Тож запрошуємо до відділу документів з економічних, технічних та природничих наук.
 Наталія Івахнюк,
бібліотекар відділу документів 
з економічних,технічних
 та природничих наук

середа, 19 червня 2019 р.

Бути матір’ю

  

    Я ніколи не була прихильницею «жіночих» романів, на кшталт легкого читання про кохання-зітхання. Та й відзнаки різних поважних літературних конкурсів мене не дуже зачіпали.
   Але книга американської письменниці, журналістки, авторки бестселерів за версією «The New York Times» Сари Джіо «Ожинова зима» (Х.,2017) потрапила мені до рук тоді, коли не вистачало саме такої книги - з красивою, загадковою назвою і таким же прекрасним фіналом. Ця книга полонила мене з першої сторінки і я цілком поринула в цю чудову історію. Цей роман  - ода материнській любові, в якій поєднується захоплююча жіноча проза і майстерно виписана детективна історія з присмаком містики.
   По-справжньому жінка стає щасливою тоді, коли відчуває життя всередині себе. Проте не кожній вдається вдосталь насолодитися цим гармонійним відчуттям. Авторка присвячує свою книгу «всім на землі матерям, особливо тим, кому довелося сказати своєму маляті «прощавай». Але торкається вона всіх, адже втрата рідної людини - це завжди трагедія, яку непросто пережити. Про тяжкість втрати найдорожчих, «нероздільну тугу», про кохання, падіння і спокуту майстерно розповідає авторка Сара Джіо.
    Це історія двох, на перший погляд, таких різних жінок, об’єднаних материнством, а можливо і не тільки... Талановита репортерка Клер Олдрідж працює в одній з газет Сіетла, власником якої є сім’я її ж чоловіка. Намагаючись опанувати себе після страшної трагедії - втрати дитини, вона отримує завдання - написати про хуртовину 1933 року, пізнє весняне похолодання, так звану першотравневу «ожинову зиму».
    Вона гадала, що це найнудніше завдання, але вирізка з газети, позначена 7 травня 1933 року про зникнення трирічного хлопчика із Сіетла, Деніела Рея, позбавила її спокою. Після тривалих пошуків дівчина знаходить історію про матір та її трирічного сина - Віру та Деніела Рей. Матір виховувала сина сама, жили вони бідно, тому Віра була змушена важко працювати. Однієї ночі вона вкладає свого синочка спати і вирушає в нічну зміну до місцевого готелю, де працює покоївкою. Повернувшись з роботи, виявляється, що травнева хуртовина вкрила місто снігом, а її хлопчик зник. Втеча? Викрадення? Безліч питань і жодної відповіді. На замерзлій вулиці Віра знаходить улюблену іграшку свого сина - ведмедика, але більш ніяких слідів на замерзлій дорозі немає. Проте Віра не звикла здаватися, вона зробить все, щоб знайти зниклого синочка.
    Клер з перших сторінок книги закохує в себе своєю харизмою і наполегливістю. Розслідування дається їй нелегко, але вона дізнається багато цікавих, а іноді шокуючих фактів. Можливо, Деніел живий і живе десь навіть у Сіетлі? І Клер цілком поринає в розслідування цієї таємничої історії.
   Сара Джіо майстерно зв’язує долі героїнь, які виявились тісно поєднані. Оце вміння переплітати минуле з майбутнім, при цьому зберігаючи ясність для читача, доводить до тремтіння і тримає в постійній напрузі. Адже спостерігати, як минулі помилки, таємниці, вчинки героїв впливають на теперішні відносини - завжди цікаво.
   Розслідуючи історію про зниклого хлопчика, Клер дає волю почуттям. Вона відпускає минуле і зізнається собі у тому, що досі кохає свого чоловіка. Вона усвідомлює, що занадто довго жаліла себе, живучи лише гіркими спогадами. А також те, що втрата дитини – це не лише її особисті біль і трагедія, але й її чоловіка. У фіналі жінка з’ясовує, за яких обставин усе трапилося, як склалося життя дорослого Деніела і чому Віра Рей завжди «знаходилась» поруч із нею. Про все це ви дізнаєтесь, коли прочитаєте цей відвертий, захопливий роман-лабіринт  про щастя, біль і кохання. 
Запрошуємо до відділу абонемента.
Лариса Бондар,
 бібліотекар відділу абонемента.

понеділок, 10 червня 2019 р.

У відділі обслуговування користувачів розпочався сезон літніх таборів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У червні 2019 року відділ обслуговування користувачів традиційно долучився до програми літнього відпочинку дітей «Бібліотека – острів фантазії і творчості».




3 червня збірна НВО ЗОШ І-ІІІ ст. №24-ЦДЮТ «Оберіг» мандрувала «Стежками Артура Конан Дойла». Учасники й учасниці поділилися своїми враженнями про творчість письменника, дізналися нове та звісно змогли спробувати себе у ролі найвідомішого британського детектива – Шерлока Холмса. Для цього вони користувалися дедуктивним методом, щоб завершити прислів’я і помітити зникнення предметів; дотримувалися мовчанки, щоб відгадати персонажів, а також багато рухалися і просто добре проводили час. Шерлок би пишався!





















***

Найпопулярнішим заходом цього сезону у відділі став літературний калейдоскоп «У дружбі з книгою» – комплексний захід, що розвиває уважність, кмітливість, ерудицію, вміння спостерігати, працювати у команді та підтримує позитивний настрій. Це можуть підтвердити команди "Навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей "Сокіл", центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області», КЗ «Навчально-виховне об’єднання природничо-економіко-правовий ліцей - спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 – позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» та КЗ «Навчально-виховне об'єднання - "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" - Гімназія імені Тараса Шевченка - Центр позашкільного виховання "Контакт" Міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області». Адже їм підкорилися всі чотири стихії, банк казино «Що? Де? Коли?» і персонажі казок та мультфільмів.




























***

7 червня команди ліцею «Сокіл» та ЗОШ І ступеня № 37 знайомилися із «Великими правами маленької людини» і навіть побували суддями у вирішенні спорів між Слоном та Жирафом. Супутницями у світ прав для них стали спеціалістки Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Олена Шишкарьова, Ольга Салоїд та Анастасія Шепеленко. За словами експерток, ці маленькі судді цілком можуть стати дорослими і справедливими вирішувач(к)ами спорів.

  Показ мультфільму «Урок справедливості-2» здійснено в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». «Урок справедливості-2» ініційований Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України за підтримки Ради суддів України.





















Сезон тільки розпочався – і нас очікує ще багато книг і літніх пригод.

Авторка тексту і фото – Юлія Ярова,
бібліотекарка І категорії
відділу обслуговування користувачів

четвер, 6 червня 2019 р.

Новий роман Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка»

Пропонуємо вашій увазі нову книгу «Прилетіла ластівочка» сучасної української письменниці, відомої авторки захоплюючих і чуттєвих жіночих романів – Ірен Роздобудько.
Її роман «Прилетіла ластівочка» спонукає читачів дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора Миколи Леонтовича. 


Різдвяну пісню, зараз відому під назвою «Carol of the Bells», виконують у всьому світі ще з 1919 року, відтоді, як український хор під керівництвом професора Олександра Кошиця почав гастролі у Європі й Америці. Але мало хто за межами України знає, що цей твір, який насправді називається «Щедрик», написаний Леонтовичем на слова прадавньої української колядки і вперше був виконаний у 1916 році в Києві.
«Прилетіла ластівочка» – це детектив на історичному підґрунті, в якому Ірен Роздобудько опирається на реальні документи та додає свою художню фантазію.
Книга знаходиться у відділі обслуговування користувачів. Запрошуємо до читання!

Ірина Рєзнік, 
завідувачка відділу обслуговування користувачів