субота, 4 грудня 2010 р.

Поетичні майстерні : перші кроки проекту

Поетичні майстерні започатковані відділом краєзнавства не у звичному вже форматі, коли запрошені бібліотекою творчі люди пропонують глядачам і слухачам власні здобутки. Організаторам спало на думку зібрати майстрів слова і початківців для їхнього спілкування, для того, щоб відкрити таїну творчості, зазирнути бодай на мить у задзеркалля процесу, створити атмосферу, коли автору захочеться поділитись думкою із своїми колегами по цеху, показати нову роботу, порадитись та порадіти за інших. Завдання складне, і зарано ще говорити про успіхи. Але відбулось вже дві майстерні. Перша, у липні цього року, мала відверто дискусійний характер, обговорювалось питання: Що таке жіноча поезія? Друга проходила під девізом „Поезія плюс музика” і мала на меті виявити отой загадковий плюс: Як народжується пісня? Що первинне: слово чи мелодія? Як виникає ідея пісні? Що потрібно для того, щоб відбувся цей пісенний сплав, коли думка підсилюється мелодією, а музика висвітлює грані слова? Із цікавістю слухали присутні думки поета Романа Любарського, композитора Марини Долгих.

Цікавим досвідом поділилась поетеса Антоніна Царук, якій довелось на прохання вихователів дошкільного закладу писати слова (український авторський текст) до пісні, що вже існувала. Про співавторів понад сотню пісень на свої вірші розповіла Антоніна Корінь.

Оскільки заявлена тема вимагала не лише філософських роздумів та спогадів про роботу над піснями, але і живого виконання творів, про це подбала більшість із гостей. Так до дуету поет-композитор додалась третя іпостась – виконавець. Цього дня запрошеним пощастило почути перше виконання триптиху Марини Долгих на вірші Олени Теліги, визначеного авторкою як жанр академічного романсу. Виконала твір студентка ІІІ курсу музичного училища Дар`я Уманець. У незвичній ролі постав на майстерні начальник міського управління культури Микола Іванович Барабуля. Поезія у його виконанні – власна та відомих поетів-земляків – підкреслила урочисто-піднесену атмосферу зібрання. А пісні на його слова, що пролунали, розпочали так би мовити концертну частину майстерні.

Володимир Бреурош, член новомиргородського літературного об’єднання „Вись”, до майстерні прийшов з двома книжковими подарунками та зі своєю землячкою, вихованкою Новомиргородської музичної школи, лауреатом (ІІ місце у номінації «Український автентичний фольклор») відбіркового конкурсу Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» Оленою Заєць. Олена виконала пісню Василя Мельниченка на слова Володимира Бреуроша.

Пісенну естафету продовжив Андрій Шульга (ІІ місце у номінації „Автор музики і виконавець” цьогорічного фестивалю-конкурсу авторської пісні та поезії „ Долинський листопад ”, лауреат фестивалів „Музичні вітрила”, „Перлини сезону”), який під гітару виконав пісні „Теплый снег” (на слова Петра Пархоменка), „Коли з країв далеких повертаюсь…” (на слова Миколи Левандовського) та „Мне снился сон под музыку метели” (на слова Володимира Бреуроша)

Виконання пісень перемежалось читанням поезій. Почути вірші у авторському виконанні – справжнє одкровення. У цьому пересвідчились слухачі поезії Романа Любарського, Миколи Левандовського, Петра Пархоменка, Володимира Курченка, Володимира Бреуроша, Антоніни Царук, Антоніни Корінь, Надії Гармазій, Юлії Гладир.

Не обійшлося і без диспутів та дискусій, без довірливих розмов в уже неформальних групках. Дай Боже талановитим нашим митцям нових творчих задумів і вдалих втілень…

Зрозуміло, що вкластися у академічну годину не вдалося, але записи у Книзі відгуків свідчать, що це не було визнане присутніми як недолік, швидше як приємний момент. Друга поетична майстерня завершилась. Насмілимось сподіватись, що вона принесла комусь натхнення, залишивши по собі спогади і враження, бібліотекарям додала досвіду у проведенні таких зустрічей, а читачам бібліотеки ще й подарувала книги, на які збагатився фонд відділу. Назвемо їх. Це поема „Оксана” Ніни Бредіхіної, публіцистичний твір Володимира Бреуроша „Христос и Антихрист” та його ж поетична збіркаНа крилатій зорі”.

Хочеться використати цю назву, аби побажати усім творцям краю відчути себе на крилатій зорі. Щастя, миру, любові!


Щиро колектив відділу краєзнавства

Макарова Тетяна, Міщенко Майя, Андрійченко Наталя

3 коментарі:

  1. Бажаю поетичним майстерням довгого творчого життя , любові користувачів бібліотеки і цікавих зустрічей з творчими людьми.

    ВідповістиВидалити
  2. Повністю з вами згодна! Творчих людей треба підтримувати та виховувати у молоді любов до поезії та музики. Успіху вам!

    ВідповістиВидалити
  3. Креативний проект. Успіху і нових зустрічей!

    ВідповістиВидалити