вівторок, 20 лютого 2024 р.

Джонатан Страуд. Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда

 Пориньте в світ підліткового фентезі!

Джонатан Страуд. Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда

Серія «Бартеміус» складається із трьох книг і всі вони про чарівників та усіляких джинів різних видів, що підкоряються чарівникам.


В «Амулеті Самарканда» героєм є зухвалий та веселий джин Бартімеус, який змушений під дією закляття співпрацювати із юним чарівником Натаніелем, що постійно потрапляє в халепи. Завдання для джина – викрасти амулет Самаркандау жорстокого мага! Але все не так просто і все, що робиться, має свої наслідки…


Книга є у Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Приходьте, читайте та занурюйтесь у світ фентезі. А якщо ви вже прочитали «Амулет Самарканда», то неодмінно переходьте до «Ока амулета». Далі буде ще цікавіше…

 

Шевчук Олександра,

бібліотекар обмінного фонду

понеділок, 19 лютого 2024 р.

Дорж Бату «Франческа. Повелителька траєкторій»

 

Ця книга змусить сміятися і плакати! Якщо ви будете читати її у громадському місці де багато людей, будьте готовими до того, що на вас озиратимуться та тихенько крутитимуть пальцем у скроні.

Героїня книги – Франческа ­– ходяча катастрофа! В неї навіть є графік катастроф – певний день тижня, коли вона своїми діями мимовільно потрапляє в кумедні ситуації. І це відбувається не де-небудь, а в самому центрі НАСА. Запам’ятається і колоритний зануда-консерватор полковник Вескотт з його висловлюваннями про родину, політику та світ в цілому. Читаючи «Франческу» розумієш, що в НАСА працюють не роботи, а живі люди з різними рисами характеру та віросповідання.



До речі, автор Дорж Бату має справжнє ім’я Андрій Васильєв. Він журналіст, український письменник бурятського походження, що з 2011 року живе та працює в США.

Заходьте до Обласної універсальної бібліотеки імені Дмитра Чижевського за порцією позитиву у вигляді цієї книжки!

Шевчук Олександра, 

бібліотекар обмінного фонду

вівторок, 6 лютого 2024 р.

Нові книги шрифтом Брайля!

 

Для тих, хто цікавиться історією України пропонуємо новинку відділу абонемента – книгу Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України» (у восьми частинах). 

Про автора книги: Ярослав Грицак – український історик та публічний інтелектуал. Професор Українського католицького університету, почесний доктор Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Викладав у Гарвардському і Колумбійському університетах. Є автором декількох книжок з історії України. Декілька разів входив у список «100 найвпливовіших українців».

Про книгу: книга Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України» вийшла друком у 2023 році. Книга надрукована рельєфно-тактильним шрифтом Брайля (для читачів з вадами зору). Книгу надруковано у рамках проєкту «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях» за підтримки Українського культурного фонду. Автор проєкту – Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Ця книга є результатом 15-літньої роботи професора. Поєднання глобального та локального є нагальною потребою для тих, хто намагається знайти вихід із кризи сучасності. Книжка пропонує такий підхід до сучасної України. Автор зазначає, що Україна утворилася в наслідок глобалізації та модернізації, разом із найтемнішими їх сторонами, пов’язаними з масовим насильством. Однак минуле – це не тюрма. Воно завжди залишає місце для вибору. Видання звертається до минулого, аби краще зрозуміти, де зараз є Україна і світ та куди вони могли б рухатися далі. Автор намагається зрозуміти сам, а також дати читачам розуміння того, що і чому відбувається з нами та прогнозує яким може бути майбутнє країни. Розвінчує міфи та стереотипи про Україну, відкриває нові теми для осмислення минулого.

Запрошуємо до відділу абонемента та нагадуємо, що це видання можна взяти додому на певний термін.

Підготувала Ольга Шпаченко,
провідний бібліотекар відділу абонемента

понеділок, 5 лютого 2024 р.

Міфи та фейки з історії України. 33 спростування

У багатьох з нас засіло в голові, що козаки – це селяни-втікачі, які боролись за державність. Вони побудували підводні човни і серед них були чарівники-характерники. Михайло Грушевський був першим президентом України. Наша мова зайняла друге місце з мелодійності в світі та багато інших штампів.

Все життя ми сприймали Шевченка як суворого діда в шапці та кожусі і відчували грізний погляд Тараса, портрети якого дивились на учнів з висоти ледве не в кожному класі школи.


Якщо це про вас, то варто почитати книгу Павла Єремєєва «Міфи та фейки з історії України. 33 спростування». Настав час дізнатись справжню історію, яку так довго від нас приховували або викривляли. 33 спростування, після яких історії та події будуть сприйматись по-іншому.

Щоб почитати цю книгу, треба лише мати читацький квиток бібліотеки Чижевського.

Гарного читання! Відкрийте для себе справжню історію України – без фейків, міфів та спотворень.

Наталія Гапіченко, 

головний бібліотекар